Kuzey Kore'den her yıl 1000 kişi Güney Kore'ye kaçıyor

Bir ay önce Kuzey Kore'den kaçmak isteyen asker vurulmuş ve Güney Kore'li askerler sınırdan almıştı. Benzer şekilde kaçan başka Kuzey Kore'li asker, Güney Kore'ye geçti.

Kuzey Kore'den her yıl 1000 kişi Güney Kore'ye kaçıyor
Kuzey Kore'den her yıl 1000 kişi Güney Kore'ye kaçıyor Akay
Bu içerik 679 kez okundu.

Bir ay önce Kuzey Kore'den kaçmak isteyen asker vurulmuş ve Güney Kore'li askerler sınırdan almıştı. Benzer şekilde kaçan başka Kuzey Kore'li asker, Güney Kore'ye geçti. Sınırda Kuzey ile Güney Kore'li askerler arasında uyarı atışı gerçekleşti.

Kuzey Kore'den kaçan bir asker, sabah erken saatlerinde askerden arındırılmış yerden geçerek Güney Kore'ye sığındı. Güney Kore askeri birlikten yapılan açıklamaya göre, sabah 08.00 sularında sisli havada sınırı yürüyerek geçen bir askere rastlandı.

Kaçan askeri vurmak için sınıra gelen Kuzey Kore'li askerlere Güney Kore askerleri uyarı atışı yaptı. Kuzeyliler de aynı şekilde karşılık verdi. Bu yıl güneye kaçan asker sayısı 4 oldu. Kuzey Kore'den 13 Kasım'da kaçan bir diğer asker, kuzey güvenliği tarafından vurulmuş ve güney güvenliği tarafından sınırdan alınıp hastaneye kaldırılmıştı. Asker yapılan tedavinin ardından sağlığına kavuşmuştu.

Kuzey ile Güney sınırında askerden arındırılmış yer dünyanın en çok korunan bölge olur.  Sınır boyu tel örgüler, kamera, elektrikli tel ve mayın bulunur. Güney Kore'li yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, geçen hafta iki Kuzey Kore'li balıkçı teknesi Güneye kaçtı.

Verilen bilgilere göre, Kuzey Kore'den her yıl sivil ve asker olmak üzere, tahminen 1000 kişinin güneye kaçtığı belirtildi. Kaçanların çoğu Çin'den güneye sığınıyor. Güney Kore'li yetkililerin bilgisine göre, 1953-2017 yıllarında toplam 30.000 kişi güneye geçti.

 

 

Güney Kore Kuzey Kore Asker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu