Hastanelerde kırmızı ışık dönemi

Sağlık Bakanlığı tarafından kırmızı ışık projesi hayata geçiriliyor. Acil servisler 24 saat boyunca kamera ile izlenecek ve çağrı alma sistemi olacak.

Hastanelerde kırmızı ışık dönemi
Hastanelerde kırmızı ışık dönemi Akay
Bu içerik 1058 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı tarafından kırmızı ışık projesi hayata geçiriliyor. Acil servisler 24 saat boyunca kamera ile izlenecek ve çağrı alma sistemi olacak. Bu şekilde sorunlara anında müdahale yapılacak ve yoğunluk tespit edilebilecek.

Yeni sistem, öncelikle yoğunluğun fazla olduğu acil servislere kuruldu. Bu şekilde kamera sayesinde hangi acil serviste yoğunluk olduğu belirlenebilecek. Bilgiler Sağlık Bakanı'na, müsteşara, müsteşar yardımcısına, valiye, il sağlık müdürüne ve hastane başhekimine kısa mesajla verilecek. Bu şekilde her zaman acil servis kameralarından durumu görecek ve haberdar olabilecek. Başhekimler, yoğunluk esnasında doktor takviyesi yapabilecek.

Yoğunluk sebebiyle tedavi olamayan hastalar başka hastanelere sevk edilecek. Yeni sistem ambulanslarla yerleştirilecek. Ambulanslar, sistemin ikaz vermesiyle hastayı yoğunluğun az olduğu acil servise götürecek. Acil servislerinde yoğunluk olan hastanelerde poliklinikler saat 23.00'e kadar açık olacak ve nöbetçi hekimler görev alacak.

Yeni sistem uygulamaları başarılı olursa tüm hastanelere kurulacak. Bu şekilde hastanelerdeki acil servislerin işleyişi daha uygun hale getirilmiş olacak.

Hastane Acil Servis Kırmızı Işık Sağlık Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu