Şifa dolu nar ve suyu

Birçok hastalıktan kurtulmak için içerisinde bol şifa olan nar suyunu içmeyi ihmal etmeyin

Şifa dolu nar ve suyu
Şifa dolu nar ve suyu Beyza
Bu içerik 1043 kez okundu.

Kış mevsiminin en sevilen meyvelerinden birisi şüphesiz ki nardır. Küçük büyük demeden herkes tarafından seviliyor. Nar meyvesinin içerisinde yer alan birçok yararlı biyoaktif bileşenler sayesinde güçlü bir antioksidan etkisi sağlayan uzmanlar, nar meyvesinin ve aynı zamanda suyunun mutlaka tüketilmesi gerektiğini vurguluyorlar.

Uzmanların ifadelerinde 100 ml . nar suyunun yetişkin bir birey günlük C vitamini ihtiyacını yüzde 16 kadarını karşıladığını açıkladılar. Nar suyunun içerisinde yer alan yoğun B vitamini ve bunun yanında potasyum içerdiğine de değinen uzmanlar nar suyunun özellikle içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde bağışıklık sisteminde güçlü bir etki bıraktığını ifade etti.

Bir takım hastalıklardan nar suyu ile korunabilirsiniz. Çünkü hastalıkları önleyebilme konusunda bağışıklık sisteminin öneminin büyük olduğuna değinen uzmanlar :

“ Grip ve gribe bağlı hastalıklar dünyanın geneline baktığımız zaman birçok insanda görülür. Son yıllarda ki verilere baktığımızda da gribe karşı kullanılan ilaçlara karşı gelişen dirençler de bilim insanlarını da doğal olan antiviral moleküllere karşı araştırma yaptırma ihtiyacını doğurmuştur. Doğal molekül olarak aklımıza ilk gelenlerden birisi de nar meyvesi ve suyudur. Nar meyvesinin içerisinde yoğun olarak bulunan antioksidan nedeni ile grip virüsünün kırmızı olan kan hücrelerinde birikip kümeleşmesini önlediği tespit edilmiştir. Kış aylarında da beslenmenin haricinde gripten korunmak için bol bol nar meyvesinin  kendisini ya da suyunu tüketmeyi ihmal etmemelisiniz.

 

nar şifa hastalık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu