THY uçağı kuş sürüsünden dolayı hasar gördü

THY uçağı iniş sırasında kuş sürüsüne çarptığından dolayı hasar gördü.

THY uçağı kuş sürüsünden dolayı hasar gördü
THY uçağı kuş sürüsünden dolayı hasar gördü Beyza
Bu içerik 664 kez okundu.

TÜRK Hava Yolları'nın(THY), İstanbul - Mauritius - Antananarivo uçuşunu yapan uçağı iniş esnasında kuş sürüsüne çarptığı için hasar gördü. Yolcular Antananarivo’ya gönderilmek için ayrı bir uçağa aktarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanından Mauritius Antananarivo uçuşunu yapmak üzere saat 02.33 de 269 yolcusuyla birlikte havalandı. Airbus 330 tipi TC-JOE kuyruk tescilli uçağı Mauritius, Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı'na inmek üzere havalandı. Uçuşunu gerçekleştirdikten sonra iniş esnasında bir kuş sürüsüne çarpmasından dolayı da uçak hasar gördü. Uçakta gerçekleşen hasardan dolayı da Türk Hava Yolları Airbus 330 tipi TC-JOE uçağı hasar gördü. Antananarivo’ya gidecek olan yolcuların zarar görmemesi amacıyla yolcular farklı bir uçağa yönlendiridiler ve yönlendirilen uçakla kişiler direkt olarak Antananarivo’ya gönderildi.

Mauritius’a indirilen uçak öncelikle hemen kontrole alındı. Kontrole alınan uçakta oluşan tüm hasarlar kontrol edildi. Kontrol edildikten sonra uçağın kalkışına izin verildi. Uçak hasarı giderildikten sonra Mauritius’tan İstanbul Atatürk Havalimanına yolcularını alarak kalkış yaptı. Uçağın bu akşam saat 6.00 sıralarında Atatürk Havalimanı’na inmesi bekleniyor.

Atatürk Havalimanından kalkan uçakta ilk başta herhangi bir sorun bulunmuyordu. Uçak inerken kuş sürüsüne çarpmasıyla birlikte hasar gördüğü belirlendi. Hasarın sorun çıkarmaması adına uçuşa devam etmek istemediler. Onun yerine Antananarivo’ya gönderilen yolcular farklı bir uçakla devam ettiler. Uçağın hasarı giderildikten sonra uçağın kalkışına izin verildi. 

Uçak Sefer Kuş Sürüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu