İsmail Küçükkaya haberle alakalı mahkeme karşına geçti

İsmail Küçükkaya yaptığı haber ile alakalı açıklamalarda bulundu.

İsmail Küçükkaya haberle alakalı mahkeme karşına geçti
İsmail Küçükkaya haberle alakalı mahkeme karşına geçti Beyza
Bu içerik 572 kez okundu.

Gazeteci İsmail Küçükkaya , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya hakaret ettiği iddiasıyla mahkeme karşısına çıktı. Mahkemede şu ifadelerde bulundu. “ Amacım hiçbir zaman hükümetle alakalı bir eleştiri yapmak, herhangi bir bakanı istifaya zorlamak ya da haklarında karalama kampanyası çıkarmak gibi bir amacım bulunmuyordu. Asla ben hükümeti aşağılama ve karalama amacıyla bir haberi yapma gibi bir düşüncem yoktu. Asıl amacım devletle mücadeleye hükümete destek vermekti” dedi.

Aile ve Sosyal  Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi İlyas Kaya'nın Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) kendi arasında haberleşme kaynağı olan Bylock’u kullandıkları iddiasını sürmüştü. Bu iddiadan sonra İsmail Küçükkaya, Avukat Fidel Okan'ın Kamu görevlisine alenen hakaret" ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurum ve organlarını aşağılama" iddiasıyla mahkemeye çağırıldı. Mahkeme bu konu ile sanık koltuğuna İsmail Küçükkaya’yı çağırdı. Mahkeme Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Savunmasını yapan İsmail Küçükkaya 26 yıldır gazeteci olduğunu belirtti. Aynı zamanda 26 yıldır gazetecilik yapan İsmail Küçükkaya’nın tarafsız ve Atatürkçü olduğunu ve buna bağlı olarak bir haber yaptığını açıkladı.

Hakim soruları arasında İsmail Küçükkaya’ya bu haber detaylarını nasıl bulduğunu ve bu detaylara nasıl ulaştığını açıkladı. Listeyi güvendiği ve daha önce de doğru haber kaynakları edindiği bir yerden aldığını söyledi. Güvendiği bir kaynak olmasından dolayı da haber yaptığını açıkladı.

 

FETÖ By lock Fatma Betül Kaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu