Yüksek ateşe aman dikkat

Çocuk sağlığı ve uzmanları çocuklar da yüksek ateş konusunda ebeveynlerin dikkatli olmasını söyledi.

Yüksek ateşe aman dikkat
Yüksek ateşe aman dikkat Beyza
Bu içerik 1062 kez okundu.

Çocuklarda ki yüksek ateşin, idrar yolu enfeksiyonu, zatürre, kan akımı enfeksiyonu, menenjit ve deri ve yumuşak doku enfeksiyonu şeklinde sıralanabilir. Bu durumda ilk yapılması gerekenin klinik muayenedir. İlk olarak ebeveynlerden çocukta ateşin ne zaman ve nasıl başladığı, zamanla kaç dereceye yükseldiği ve süresinin ne kadar olduğu gibi soruların cevaplarının öğrenilmesi gerekir. Çocukta enfeksiyon var mı yok mu anlamak içinde klinik muayene bir takım tetkikler ile desteklenebilir.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarının yapmış oldukları açıklamalar doğrultusunda; Bu durumda ki en riskli grup 38 derece ateşi geçmiş ve 3 aydan daha küçük olan bebeklerdir. Bu bebeklerde de ateşin çıkmasına sebep olan vücutta ne var ise bu ancak testler ile anlaşılabilir. Bebeklerde ya da çocuklarda ateşin yükselmesi sonucu ebeveynler telâşe yaşayabilirler. Bu durumda yapılması gereken panik olmadan evde bir takım ateşi düşürmeye yönelik ipuçları yapılmasıdır. Örneğin; bebeğin kıyafetlerine dikkat ederek, bol sıvı alımına özen göstererek, ılık duş alarak ateşinin düşmesine yardımcı olabilirsiniz. Ateş yükselmesin de ki temel amaç bebeği ya da çocuğu rahatlatmaktadır. Ateşin normale döndürülmesi ile birlikte ateşe neden olan hastalığın tespit edildiği anlamına gelmez.

Çocuğu ya da bebeği yüksek ateş ile bir sağlık kuruluşuna götürdüğünüzde ve yapılan ilk testlerde nedeni tespit edilmediği zaman ve bu durum durmadan devam ediyorsa kesinlikle bu çocukların takibe alınması gerekir

çocuk ateş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu