İsrail'den Batı Şeria’da yaşanan protestolara ağır karşılık

Batı Şeria’da yaşanan Kudüs protestolara İsrail askerleri sert karşılıklar verdiler.

İsrail'den Batı Şeria’da yaşanan protestolara ağır karşılık
İsrail'den Batı Şeria’da yaşanan protestolara ağır karşılık Beyza
Bu içerik 331 kez okundu.

Batı Şeria’da Filistinliler tarafından Kudüs kararına karşılık protesto gösterileri düzenlenmeye devam ediyor. Gerçekleşen bu protesto gösterilere karşılık Filistin’e karşılık İsrailli askerler sert karşılık vermeye devam ediyorlar. İsrail askerleri Filistinlilere karşılık olarak gerçek mermi kullanmaya devam ediyorlar. Bu gösteriler sırasında ise sürekli yaralanma haberleri gelmeye devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump tüm dünyayı karşısına alarak bir Kudüs kararından bahsetmişti. Bahsettiği Kudüs kararında İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü söylemişti. Bu kararına ilişkin Türkiye’de başta olmak üzere birçok ülke karşılık vermişti. Filistinliler ise bu kararın alımlarından sonra Amerika ile birlikte uzlaşma kararlarına son verileceğinden bahsetmişti. Bunun ardında Batı Şeria’da yaşanılan olaylar ise başladı. Filistinliler bu karara karşılık olarak protesto gösterilerine başladılar. İsrail askerleri protesto gösterilerine oldukça ağır karşılıklar vermeye devam etti. İsrail askerleri protesto göstericilerine karşılık olarak gerçek mermi kullanmaya devam ediyorlar.

Bununla beraber İsrail askerleri de i Kalkilya şehrinde, Kudüs ile Ramallah  arasındaki askeri kontrol noktası olan Kalendiya’da ve El-Halil şehirlerine kadar sürekli olarak kontrol etmekteler. Bununla birlikte birçok kişi de göz altına alınarak kapatılıyor ve günlerce yemek verilmediğine dair iddialarda da bulunuluyor. İsrail askerleri en son çocukları göz altına alması ile gündeme gelmişlerdi. İsrail askerleri hatta engelli bir çocuğu göz altına aldıklarından dolayı da gündeme gelmişti. Türkiye engelli çocuk ile ailesini Türkiye’ye getirme konusunda ön ayak olmuşlardı.

Batı Şeria Protesto Filistin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu