Dışişleri Bakanından Kudüs Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Birleşmiş Milletler genel kurulunda yapılacak Kudüs oylamasına gidiyor.

Dışişleri Bakanından Kudüs Açıklaması
Dışişleri Bakanından Kudüs Açıklaması Beyza
Bu içerik 1559 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Birleşmiş Milletler genel kurulunda yapılacak olan Kudüs oylamasına gidiyorlar. Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yapılacak olan Kudüs oylaması için, Amerika Birleşik Devletleri temsilcisi Nikki Haley’in genel kurul toplantısı öncesinde diğer katılımcı diplomatlara üstü kapalı tehdit içeren mailler attığı belirlendi. Attıkları mail ile alakalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuşma yaptı. Mevlüt Çavuşoğlu “ Siz ne yapmak istiyorsunuz isimleri alıpta ? Attığınız maillerle o ülkeleri de işgal edeceğiniz tehditini mi yapıyorsunuz. Artık işler böyle ilerlemiyor. Devir değişti. Artık güçlü olan haklı olmuyor. Artık dünya tüm haksızlıklara karşı isyan içerisine giriyor. Hiçbir onurlu ve şerefli millet yaşanan bu haksızlıklara boyun eğmez. Tam aksine karşısına çıkar dedi”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Filistin Dışişleri Bakanı Riad el-Malik Birleşmiş Milletlerde yapılacak olan Kudüs oylaması için yola çıktı. Bunun için yola çıkmadan önce Atatürk havalimanında her iki dışişleri bakanı bir basın toplantısı düzenlediler.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı basın toplantısında özellikle de aklı olan ve vicdanı olan her ülkenin bu gibi durumlara karşı çıkacağını ve Kudüs için Filistin’nin yanında yer alacaklarını belirtti. Amerika ile Türk vatandaşları vize konusunda birbirlerini kısıtlamalarına gerek olmadığını belirten Mevlüt Çavuşoğlu ayrıca bu yılbaşından sonra Amerika ile karşılıklı biçimde vize sorunlarını halledilmeye çalışılacağından bahsetti. 

Kudüs Birleşmiş Milletler Kararı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu