Batman Üniversitesi peçe uygulamasına inceleme

YÖK Batman Üniversitesi peçe uygulamasıyla ilgili inceleme kararı aldı.

Batman Üniversitesi peçe uygulamasına inceleme
Batman Üniversitesi peçe uygulamasına inceleme Beyza
Bu içerik 1389 kez okundu.

Rektörlük, Batman Üniversitesi’nin, İslami İlimler Fakültesi Dekanlığı'na kılık kıyafet ile ilgili bir yazı göndermişti. Yükseköğretim Kurulu, Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından İslami İlimler Fakültesi Dekanlığı’na kılık kıyafetle ilgili konunun hassasiyet ve önemi göz önüne alınarak bir inceleme başlattı.

Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, tarafından İslami İlimler Fakültesi’ne kılık kıyafetle ilgili bir uyarıda bulunmuştu. Üniversitenin Batı Raman Kampüsünde değişik saatlerde peçeli gözlüklü halde bulunan kimliği belirsiz bazı kişilerin olduğu ve bu kişilerin de çok fazla tedirginliğe yol açtığı belirtmişti.

Rektörlüğe gelen şikayetler üzerine Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş ise bu konuyla ilgili İslami İlimler Fakültesi Barı Raman Kampüsüne bir yazı yolladı. Yolladığı yazı da belli zamanlarda Batı Raman kampüsü kısmında peçeli ve gözleri kapalı olduğu için bir çok kişi için bu olayı tedirginlikle karşıladığı belirtildi.

İnternet üzerinde de bu olay da oldukça duyuldu. Yükseköğretim Kurumuda peçe uygulamasıyla ilgili bu konuyu inceleme altına alacağını belirtti.

Konunun oldukça hassas olduğunu belirten YÖK, bu konu ile ilgili hassas bir şekilde davranacaklarını belirtti. Batman Üniversitesi Rektörlüğü, İslami İlimler Fakültesi Batı Raman Kampüsünde kişilerin oldukça yoğun gelen şikayetleri üzerine bir kılık kıyafet uyarı metni göndermişti. Gönderdiği metinde yükseköğretim kurumları öğrenci kılık kıyafet yönetmeliği kapsamında gerekli işlemlerin ve düzenlemelerin yapılması gerektiği konusunda yazı göndermişti.

üniversite YÖK Peçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu