Erdoğan yine Kudüs mesajını verdi

Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan yine Kudüs mesajını verdi
Erdoğan yine Kudüs mesajını verdi Beyza
Bu içerik 1320 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Omar Guelleh, ile bir görüşme düzenledi. Düzenledikleri görüşme sonucunda da basın toplantısı düzenleyerek Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Omar Guelleh, ile görüşmelerinden dolayı teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs meselesinde de Cibuti ülkesinin Türkiye’ye destek olduğunu ve bundan dolayı da oldukça teşekkür ettiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, flaş Kudüs kararını açıkladı. Erdoğan Kudüs kararını Birleşmiş Milletlere taşıyacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı konuşmalarına, şu şekilde devam etti. “Sevgili Cibutili kardeşlerime çok teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz hain darbesinden sonra Türkiye’ye hiçbir zaman desteklerini esirgemediler. Milletimizle birlikte sürekli bir dayanışma içerisindeydiler. Bu dönem içerisinde islam ülkeleri içerisindeki tüm sorunların unutulması gerektiğinden bahsetti. Bu sorunları bir kenara bırakarak birlik içerisinde olmak gerektiğinden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk günden beri Cibuti halkının FETÖ’ye karşı bir birlik beraberlik içerisinde olduğundan bahsetti. Ayrıca İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Konferansında da Kudüs’e sahip çıktıklarından dolayı da ayrıca teşekkür ettiğini belirtti.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Kudüs için oldukça kritik ve önemli kararlar içerisinde olduklarını aktardı. Bundan sonra meseleyi Birleşmiş Milletler zeminine taşıdıklarını belirtti. Kudüs’ü bu tehlikeli hamleye kaptırmayacaklarını belirttiler. Basın toplantısı öncesinde de bu iki ülke arasında bir anlaşma imzalandı. Türkiye Cumhuriyeti ile Cibuti arasında sağlık konusunda bir hibe anlaşmasına gidildi.

Cibuti Cumhurbaşkanı Kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu