Bu telefonlarda artık Whatsapp yok

2017 yılının bitiminden sonra bu telefonlarda Whatsapp kullanılamayacak.

Bu telefonlarda artık Whatsapp yok
Bu telefonlarda artık Whatsapp yok Beyza
Bu içerik 346 kez okundu.

30 Haziran 2017 tarihinden itibaren bazı telefonlarda bu programın kullanılamayacağını açıklayan Whatsapp’ tan bir açıklama daha gelmişti ve bu açıklamada bazı modeller için bu tarihin ileriye atılacağını ifade etmişti. Bu modellerden; Nokia S40, BlackBerry OS ve BlackBerry 10 için verilen destek, 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldı.

Yetkililer de bu kararı alırken çok zor durumda kaldıklarını fakat yapılması gereken bir davranış olduğunu ifade ederek, bu durumdan sonrasında daha üst işletim sistemi ile çalışacak olan kullanıcıların Whatsapp’ tan tam anlamı ile eksiksiz bir şekilde kullanabileceklerini ifade ettiler.

31 Aralık tarihinden itibaren desteklenmeyecek olan telefonlar:

  • BlackBerry OS ve BlackBerry 10
  • İphone 3 GS / İOS 6
  • Nokia Symbian S60
  • Android 2. 1 ve Android 2. 2 ve Windows Iphone 7 telefonlarıdır.

Bu telefonlara desteğin kaldırılacağı ile ilgili ekstra bir açıklamada daha bulunan şirket; “ Her ne kadar bizler için bu telefonların anısı varsa da gelecekte bizler için uygulamamızda geliştirmek istediğimiz bir takım özellikleri karşılayabilme kapasiteleri maalesef yoktur” açıklamalarında bulundu.

Bazı kaynaklara baktığımızda Nokia S40 serisinin alacağı destek 31 Aralık 2018’ e kadar uzamış olduğu söylenmektedir. Bundan dolayı bizdeler şimdilik Nokia S40’ ı bu listelerin dışında bırakmaya karar verdiğimizden dolayı, almış olduğumuz ortak karar ile Nokia S40 için sürenin uzamasına karar verdik.

 

whatsapp telefon Nokia BlackBerry
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu