Emeklinin Ocak zammı!

SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin ocak ayında gerçekleşecek olan zammı beklerken Merkez bankasının son beklenti anketinde zam tahmini yüzde 5. 52 çıktı.

Emeklinin Ocak zammı!
Emeklinin Ocak zammı! Beyza
Bu içerik 895 kez okundu.

Yaklaşık 9 milyona yakın SSK Bağ –Kur emeklilerinin maaş artışlarında belirleyici olacak olan enflasyon henüz netleşmediğinden tüm emekliler Ocak zammını merak ediyor. 2017 yılının ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşecek olan enflasyon, Ocak ayında ki zam oranını da ortaya çıkaracak. Bu oranda 3 ocakta netleşecek. Fakat bir takım veri tahminleri de mevcut. Merkez bankasının ekonomistler ile birlikte gerçekleştirdiği 2017 yılında Aralık ayına ait olan anket sonuçlarını açıkladı. Daha önce ki dönemde yapılan anket sonuçlarına göre yüzde 10. 68 olan cari yıl sonu TÜFE beklentisi, şuan ki anket döneminde ise yüzde 11.74’ e arttı.

Bu tahminler göz önünde bulundurulduğunda ise 2017 yılının ikinci yarısında enflasyon oranı yüzde 5. 52 olacaktır. SSK- Bağ- Kur emeklilerinin de Ocak ayında alacakları zam buna göre yüzde 5. 52 olacaktır. Eğer bu zam yüzde 5. 52 oranında gerçekleşirse en düşük maaş; esnaf emeklilerinde bin 260 liradan bin 329 liraya, Bağ- Kur ve Tarım emeklilerinde ise bin 6 liradan bin 61 liraya yükselecektir. 2000 yılından önce emekli olmuş olan SSK emeklilerinde bin 485 liradan bin 566 liraya artacaktır.

Memurlar ya da memur emeklileri de Ocak ayında enflasyon farkı alıp almayacakları da herkesin gündem konusu oldu. Eğer ki memurlar da enfasyon farkı alırlar ise Ocak ayında ki alacakları zam da yükselecek. 

SSK Bağ- Kur emekli emekli maaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu