Ehliyette yeni döneme giriş yapılıyor

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu ehliyette yeni bir döneme girildiğinden bahsetti.

Ehliyette yeni döneme giriş yapılıyor
Ehliyette yeni döneme giriş yapılıyor Beyza
Bu içerik 656 kez okundu.

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu ehliyet konusunda yeni düzenlemelerin devreye girdiğini artık yeni yılla birlikte yeni gelişmelerin hız kazanacağını belirtti.

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu kamuoyuna yeni düzenlemelerle ilgili önemli bilgileri iletti. Kemal Şamlıoğlu, direksiyon uygulama sınavlarında ve bununla beraber özel motorlu taşıt sürücü kurslarının Karayolları Trafik Kanunu gereğince Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonundan alınacak olan özel formları kullandıklarını belirtti.

2018 yılında ilk olarak Ocak ayında Ankara’da gerçekleştirilecek olan bu pilot uygulamanın yapılmasının hemen sonrasında ülke çapında diğer illerde de kademeli kademeli ilerleyeceğinden bahsetti. Pilot uygulamada direksiyon uygulamasında tablet kullanımına geçileceğinden bahsedildi. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu konuşmasında bundan sonra sınav komisyonlarının değerlendirmelerini tablet bilgisayar üzerinden olacağını belirtti. Şamlıoğlu tabletle gerçekleştirilecek olan bu uygulamanın adayın sınav başarısına göre anında elektronik ortama ve merkezi modüle iletileceğinden bahsetti.

2018 yılından itibaren e sınavlara geçişin başlamasıyla birlikte artık motorlu taşıt sürücü kurslarında yapılacak olan yazılı sınavlarında bilgisayar üzerine geçiş yapılacağından da bahsedildi. Ayrıca Bakan Soyluda diğer önemli gelişmelerinde altını çizerek açıklamalarda bulundu. Artık pasaport ve ehliyet alımları nüfus il idaresi tarafından verileceğini açıkladı. Trafikte yer alacak olan tescili de noterliklere vereceklerini de ayrıca belirtti. 

ehliyet ehliyet sınavı pasaport
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu