Meteoroloji’ den kar uyarısı

Meteoroloji’ nin hava tahminlerine göre Edirne’ den kar gelmesi bekleniyor.

Meteoroloji’ den kar uyarısı
Meteoroloji’ den kar uyarısı Beyza
Bu içerik 689 kez okundu.

Hafta sonu Edirne’ de etkisini ciddi bir şekilde gösteren yoğun yağmur yağışı tüm hayatı olumsuz etkiledi. Kentte hava sıcaklığının 6 derece olduğu son 48 saatte metre kare başına 56 kg yağış düştü. Yağan bu aşırı yağışlar sebebi ile bir çok evi ve iş yerini su bastı. Edirne’ de bulunan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydan’ ının yer aldığı alanda yoğun yağış nedeni ile Tunca Nehri, Fatih ve Kanuni köprülerinin gözlerinin bulunduğu o en üst noktaya kadar yükselen sular sebebi ile nehrin yatağından zaman zaman suların taştığına şahit olundu.

 O kentte 5 bin kişinin yaşadığı Karaağaç mahallesi’ ni de birbirine bağlayan Tunca Köprüsü’ nde Devlet Su İşleri DSİ 11. Bölge Müdürlüğü nün hazırlamış olduğu verilere göre nehrin debisinin 20 metre küp / saniyeden yaklaşık olarak 4 kat hızla artış göstererek 88 metre küp / saniye  ye yükseliş gösterdi. Ayrıca AFAD ekipleri de yaşananların sonucunda her ihtimale karşı bir takım önlemler alırken, yetkililerin yaptıkları açıklamalara baktığımız da hayati tehlikenin söz konusu olacağı herhangi bir taşkının yaşanmadığını ifade ettiler.

Meteoroloji’ nin açıklamasına göre bu yoğun yağışın yerini bu gece kara teslim edeceğini söyledi. Balkanlardan gelecek olan soğuk havanın etkisi ile gece yarısı hava sıcaklığı eksi 4 dereyi bulacağını ifade ettiler.

 

meteoroloji hava kar Edirne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu