Garnizon Komutanlığına giden tünelin akıbeti belli oldu

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kazılan tünelin akıbetinin ne olduğu belli oldu.

Garnizon Komutanlığına giden tünelin akıbeti belli oldu
Garnizon Komutanlığına giden tünelin akıbeti belli oldu Beyza
Bu içerik 1036 kez okundu.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde şahıslar tünel kazdılar. Bu tünelin bir ucu ise Garnizon Komutanlığına çıktı. Daha sonra bu tünelle ilgili yapılan çalışmalarda tüneli kazan şahısların tünel sonunda define bulma amaçlarının olduğu anlaşıldı. Kişiler define bulabilmek için bu tüneli kazdıkları kesin olarak belli oldu.

Kişiler hemen Garnizon komutanlığının bir alt tarafında bulunan sit alanında çalışmalar yapmaya başladıkları belli oldu. Çalışmalara ev içerisinde başlayan kişiler daha sonra buradan tüneller kazmaya başladılar. Evin avlusunda başlanılan bu çalışmalar neticesinde toplam 8 metrelik zigzaglar içerisinde bir tünel kazılmış oldu. Tünelin içerisine bir de ışıklar yerleştirildiği de görüldü. Kazılan tünelle yapılan araştırmalar içerisinde Garnizon Komutanlığının yaklaşık 5 metre geçildiği de görülmüş oldu.

Olay içerisinde yer alan ev Kızıltepe ilçesi Tepebaşı Mahallesi Kilise Caddesinde yer alıyordu. Burada bulunan evin avlusundan şahıslar kazı işlemlerine başladılar. Daha sonra kazılarını zig zaglar şeklinde yürüttüler. Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar tarafından yapılan uyarılarda tünel kazılarak patlayıcı yerleştirildiği uyarısını verdi. Bunun sonucunda hemen ekipler harekete geçtiler. Olayda adı geçen evde ise bu kazı çalışmalarının olduğu bilgisine varıldı ve eve baskın düzenlendi.

Bulunan tünelin hemen ardından olay içerisinde yer alan tüneli ekipler incelemeye aldılar. Daha sonrada tüneli kazan şahıslar incelendiğinde bu şahısların tüneli define aramak için kazdıkları da kesinleşti. 

tünel Mardin PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu