Plaka sahteciliğinin önüne geçilecek

Plaka sahteciliğinin önüne geçebilmek için yeni uygulamaya geçilecek.

Plaka sahteciliğinin önüne geçilecek
Plaka sahteciliğinin önüne geçilecek Beyza
Bu içerik 421 kez okundu.

Ülkemizde son yıllarda plaka sahteciliğinde büyük bir artış yaşandı. Bu duruma da dur demek için üçlü bir çalışma yapıldı. Bu çalışmaya Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası, Darphane ve Emniyet Genel Müdürlüğü bu duruma eklendi. Kısacası önümüzde ki seneden itibaren plaka basımı artık mühürlerle birlikte yer alacak. Sonrasında da bu sistem ile birlikte plaka sahteciliği son bulacak.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu, ülkemizde her noktasında yetkili bir takım odalara mühürlerle ilgili yetki verilecek. Bu durumla birlikte sahte plaka işleri de artık tarihe karışacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer, plakalara entegre edilerekte mühürlerin darphane aracılığı ile basılacağını ve tüm bunlardan dolayı da plaka sahteciliği son bulacak. Uygulanacak olan bu sistem aynı zamanda hırsızlık ve kap kaç gibi durumlara da çare olacak.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Eğitim ve Kamu İlişkileri Biriminden Ali Seydi Doğan’ ın yapmış olduğu açıklamalarda çıkarılacak olan mührün sahtesinin yapılamayacağını ve bundan dolayı bu sistemin en önemli özelliğinin de taklidinin yapılamayacak olmasıdır. Ali Seydi Aydoğan mühürlerin ülkenin tamamında bulunan ilgili odalara dağıtılması çalışmalarının başlandığını ve aralık ayının bitimine kadar tüm illerde dağıtım işleminin son bulacağını ifade etti. Yeni sisteme de Ocak ayının başlamasından itibaren geçeceklerini söyledi.  Ancak yeni sistem ile ilgili tek bilinmeyen ise plaka ücretlerinde bir artışın yaşanıp yaşanmayacağıdır.

 

 

plaka Şoförler Odası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu