Ehliyet sınavına yeni uygulama

Yeni yıl geldiğinden itibaren ehliyet sınav sisteminde yeni uygulamaya geçilecek.

Ehliyet sınavına yeni uygulama
Ehliyet sınavına yeni uygulama Beyza
Bu içerik 1417 kez okundu.

Ocak ayında ilk uygulaması Ankara’ da gerçekleştirilecek olan sistemin ardından ise ülke genelinde kademeli olarak direksiyon uygulamaları sınavında artık tablet kullanımına geçileceğini duyurdular. Geçilecek olan bu uygulamada sınavları inceleme komisyonları, sınavların değerlendirilmelerini yaparken tablet bilgisayarlar üzerinden yapacak ve sınava başvuran adayların da gösterdikleri başarının durumları elektronik ortamda ve anlık merkezi modüle iletilmiş olacak.

Oluşan bu yeni uygulama sayesinde bu sınavlarda her bir aday için 3 nüsha olmak üzere bulundurulması gereken kağıtların bedelini sürücü kurslarının üzerinde  ortaya çıkan maliyetin kalkacağı ifade edildi.

Ayrıca tüm illerde e – sınav salonları faaliyete başlayacak. Bu salonlar ile birlikte motorlu taşıt sürücü kursu yazılı sınavlarının da artık bilgisayar üzerinden işleme konulacağı belirlendi.

Ülkemizde de trafik ve sürücü eğitimlerinde ise son 4 yılda ciddi bir atlama yaşandığını ifade eden  Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu “ Bu uygulama ile birlikte sınava girecek olan adayların görsel açıdan zengin ve kaliteli soruları cevaplayarak adayların öğrenmiş olduklarını etkili bir şekilde sınavlarda uygulama fırsatı bulacaklarını” ifade etti.

Son yıllarda ülkemizin trafik ve sürücü eğitmen durumuna bakılmadığında son 4 yılda bu alanda ciddi bir artış yaşandığını ifade eden Kemal Şamlıoğlu: “ Milli Eğitim Bakanlığı’ nın verilen bu eğitimin kalitesini arttırmak ve devamlılığını sağlayabilmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini” aktardı.

 

ehliyet sınav 2018 taşıt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu