HGS sisteminde yenilik.

HGS’ ye getirilen yenilik ile artık bankalara otomatik ödeme talimatı verilebilecek.

HGS sisteminde yenilik.
HGS sisteminde yenilik. Beyza
Bu içerik 904 kez okundu.

Posta Telgraf ve Teşkilatı Anonim Şirketi’ nin yaptığı açıklamada: “ Posta Telgraf ve Teşkilatı Anonim Şirketi”  Hızlı Geçiş Sistemi’ ni kullanan vatandaşların bakiyelerinde ki yetersizliğinden dolayı yaşayacakları idari para cezalarına maruz kalmalarını, önleyebilmek ve ödeme kolaylığı sağlanması nedeniyle yeni bir uygulama başlatacaklarını açıkladı.

Bu duruma göre Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A. Ş.) ile HGS de kredi kartı ile otomatik ödeme yapılacak. Otomatik ödeme talimatı ücretsiz olacaktır. Tüm PTT işyerlerinden de kolay bir şekilde ödeme yapılacaktır.

Yeni bir uygulama getiren PTT Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) geçişlerinde vatandaşlara karşı alternatif ödeme seçeneğinin sunulmasının haricinde devamlı  bir  kontrole gerek kalmadan HGS hesabına bakiye yükleyebilme konusunda kolaylık getirmektedir. HGS ye otomatik ödeme talimatının getirilmesi ile birlikte vatandaşın bakiyesinin yetersiz olması durumunda geçtiği ihlalli geçişlerden kaynaklı  mağduriyetlerin büyük ölçüde azalma göstereceği ifade ediliyor.

Günümüzde Hızlı Geçiş Sistemi ’ nin yaklaşık 12 milyon kullanıcısı mevcut. Karayolları Genel Müdürlüğü Tarafından işletimi yapılan köprüler ve ücretli otoyollar, Yap - İşlet – Devret modelinde ki köprüler ve otoyollar ve İDO seferlerinde hizmeti devam etmektedir. Amacı aktif olarak faaliyet gösterdiği tüm alanlarda vatandaşlara sağlıklı hizmetin yanında hayatlarını kolaylaştırmaktır. Posta Telgraf ve Teşkilat Anonim Şirketi ile Hızlı Geçiş Sistemine bağlı olan hizmetlerini de sağlıklı ve sistematik bir şekilde yürütmektedir. 

HGS PTT para köprü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu