İngiliz diplomat Beyrut'ta hayatını kaybetti

Britanya'nın Beyrut Büyükelçiliği'nde görevli İngiliz diplomat Rebecca Dykes, kaçırıldıktan sonra öldürülüp bir otoyol kenarına bırakıldı.

İngiliz diplomat Beyrut'ta hayatını kaybetti
İngiliz diplomat Beyrut'ta hayatını kaybetti Akay
Bu içerik 839 kez okundu.
Britanya'nın Beyrut Büyükelçiliği'nde görevli İngiliz diplomat Rebecca Dykes, kaçırıldıktan sonra öldürülüp bir otoyol kenarına bırakıldı. 30 yaşındaki diplomatın tecavüz edilip öldürüldüğü iddia ediliyor.
 
Rebecca Dykes, Ocak 2017 tarihinden beri Büyükelçiliğin Uluslararası Gelişim Departmanı'nda program ve politika müdürü olarak vazifesini yapıyordu. Cuma günü gece saatlerinde, iş arkadaşının veda partisi için Beyrut'un eğlence merkezi Gemmayzeh'ye gitti. Gece geç saatlere kadar barda eğlenen Dykes, eve gideceği sırada kaçırılıyor. Ertesi gün cansız bedeni bir otoyol kenarında bulunuyor.
 
Lübnan Emniyeti, olayda tecavüz bulgusu olduğunu fakat, kesin sonuçların otopsiden sonra belli olacağını belirtti. Lübnan polisi tespit ettiği zanlıyı yakalayarak sorguya aldı. Olayla ilgili geniş bir inceleme ve soruşturma yürütülüyor. İngiltere  dışişleri bakanlığının Lübnan'lı yetkililerle olayın aydınlanması için irtibat halinde olduğu açıklandı.
 
Britanya'nın Lübnan Büyükelçisi Hugo Shorter, bu olaydan dolayı derin üzüntülerini ifade etti ve şöyle dedi: "Tüm büyükelçilik bu haberle derinden sarsıldı. Düşüncelerimiz Becky’nin ailesi, dostları ve iş arkadaşlarıyla birlikte."
Britanya Lübnan Beyrut Diplomat Rebecca Dykes İngiltere
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu