Apple Watch hayat kurtardı

Apple Watch sayesinde hayatı kurtarılan Scott Killian, bu durumun asla aklına gelmeyeceğini açıkladı

Apple Watch hayat kurtardı
Apple Watch hayat kurtardı Beyza
Bu içerik 1335 kez okundu.

Scott Killian 55 yaşındadır ve çok kısa bir süre öncesinde sağlığı ve yaşı ile ilgili bir takım testler ve egzersizler yaptırdı. Testlerin çıkan sonuçlarından sonra sağlığında her şeyin olması gerektiği gibi olduğu kanısına varıldı.

Mesleği Avukat olan Scott Killian mesleki yaşamı gereği stres altında olduğunu bu yüzden de ruh ve beden sağlığını koruyabilmek için büyük bir emek veriyor. Yaşadığı bu kalp krizi için herhangi bir neden olmadığını düşünen Soctt Killian tıbbi anlamda ki sorunlarından proaktif bir şekilde farkında olabilmek adına kendisine bir Apple Watch satın aldı.

Bileğine taktığı Apple Watch’ ı birkaç gün geçtikten sonra ki ilk gece HeartWatch adında üçüncü taraf olan uygulamanın kalp atış hızının da ani bir yüksek düzeyde artış göstermesinden sonra gelen uyarı ile gece yarısı saat 1 civarında uyandığını ifade ediyor. Kalp krizinin belirtilerinden olan hafif hazımsızlık ve yorgunluk yaşadığını ancak genel olarak kendini iyi hissettiğini söyledi.

Gecenin ortasında kalp atış hızını dakika da 121 gösteren Apple Watch normal şartlarda ki ölçüm seviyesinin 49 olduğunu bildirirken, Apple Watch’ ta ise bu seviye ile ilk kez karşılaştığını ve koruma amaçlı direk bir acil servise gittiğini aktardı.

Sonrasında EKG cihazına bağlandığını ve burada çıkan sonucun normal olduğunu söyledi. Fakat Apple Watch’ ta ise durum hala aynıydı. Hastane ekstra tetkik olarak kan testine başvurdu. Çıkan sonuçlardan da anlaşılacağı üzere EKG cihazının yanlış sonuç ifade ettiği Apple Watch’ ın ise doğru olduğunu söyledi.

Yaşadığı şaşkınlığı ve duygularını ifade eden Scott Killian;

“Apple Watch hayatımı kurtardı. Üstelik bunu sadece birkaç dolara alınan bir cihaz sağladı. Artık her Apple Watch’ a baktığımda hayatımın ona borçlu olduğu” değerlendirmesinde bulundu.

apple watch kalp krizi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu