ABD Ortadoğu'da 25 bin kişilik ordu kuruyor

ABD'nin YPG'yi düzenli bir orduya dönüştürdüğünü belirten uluslararası terörizmle mücadele uzmanı Erol Başaran Bural, terör örgütünün şu an 10 tugay ve 3 kolorduya sahip olduğunu açıkladı.

ABD Ortadoğu'da 25 bin kişilik ordu kuruyor
ABD Ortadoğu'da 25 bin kişilik ordu kuruyor Akay
Bu içerik 1926 kez okundu.

ABD'nin YPG'yi düzenli bir orduya dönüştürdüğünü söyleyen uluslararası terörizmle mücadele uzmanı Erol Başaran Bural, terör örgütünün şu an 10 tugay ve 3 kolorduya sahip olduğunu açıkladı. Toplam 25 bin kişiye ulaşan teçhizatlı ve tek tip üniformalı PKK/YPG terör örgütü ABD'nin girişimiyle oluşturuldu.


Uluslararası terörizmle mücadele uzmanı emekli albay Erol Başaran Bural, 2017 yılında ABD YPG'ye 100 milyon dolarlık üniforma ve teçhizat yardımı yaptığını ve 2018'de ise 500 milyon dolarlık silah yardımı yapacağını ifade etti.


Emekli albay Bural, "ABD askeri mevzuatına göre standart kıyafet paketi içerisinde üniforma, bot, parka, sırt çantası, yağmurluk ve iç çamaşırı gibi arazide personelin giyeceği birçok kıyafet bulunuyor. Kişisel teçhizatlar içerisinde ise arazide üzerinde yatılacak mat, uyku tulumu, kompozit başlık, balistik koruyucu yelek ve koruyucu gözlük gibi malzemeler yer alıyor" diye belirtti.


Bural, YPG'nin diğer bir kolu olan SDG'nin 40 bin elemenı ABD tarafından eğitildiğini belirtti. PKK/PYD terör örgütünün tahminen 35 bin elemanı olduğunu ve bunların tek tip üniforma gücüne dönüştürüldüğünde, 10 tugay ve 3 kolordu oluşturulabileceğini ifade etti.  

ABD Ortadoğu PYD Terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu