Hakkari, 2018 de doğalgaza kavuşuyor

Hakkari’ ye 2018 yılında doğalgaza kavuşturulması için çalışmalara başlanıldı.

Hakkari, 2018 de doğalgaza kavuşuyor
Hakkari, 2018 de doğalgaza kavuşuyor Beyza
Bu içerik 1334 kez okundu.

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında 53 milyon 900 bin liralık ihale edilmiş olan doğalgaz boru hattı çalışmalarının kış aylarında yaşanan hava koşullarana göre devam edeceğini ifade eden yüklenici firmanın şantiye şefi yaptığı açıklamada, toplam hat 203 km civarında şu zamana kadar da 68 kilometresini tamamlayabildik. Hakkari’ ye doğalgaz boru hattının götürülebilmesi için Şubat ayında 53 milyon 900 bin liraya ihalesi alınan doğalgaz boru hattının çalışmaları kış aylarında yaşanacak olan hava koşullarına göre devam edip edemeyeceği belirlenecek.

Bu ihaleyi üstlenen İnşaat Şirketinin çalışmalarında en belirleyici etkenin hava koşulları olduğunu unutmamak gerektiğini ifade etti. Örneğin Van’ ın Erçek Mahallesinde başlatılan ve toplam 203 km uzunluğunda olan Hakkari doğalgaz boru hattının 6 aylık yapılan bir çalışma ile gelinen sonuca baktığımızda 68 km sini bitirmiş bulunmaktayız.

Şantiye şefinin ifadeleri ise: “ Şunu hep belirtmek isteriz ki kış aylarında ki hava koşullarına göre çalışmalarımız devam edecektir. İlk olarak Hakkari’ ye kadar ulaşacak olan doğalgaz boru hattına Van şehrinin Erçek mahallesinde başladık. Fakat çalışmalarımız devam ediyor ve şuan Hakkari’ ye doğru gitmekteyiz. Şuan orada da 25 km lik güzergah çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. Hakkari tarafında ki şantiyemizin çalışmalarımız şehrin rakımı çok yüksek olduğundan yaşanan yoğun kış şartları sebebi ile çalışmalarımız durdu. Bu yüzden kış aylarında ki hava koşullarına göre çalışmalarımızı sonlandırmayı hedefliyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Hakkari doğalgaz 2018
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu