İstanbul’da yaşanan yoğun yağıştan dolayı uçaklar inemedi

İstanbul’da akşam üstü bastıran ve yoğun bir şekilde devam eden yağmurdan dolayı İstanbul Atatürk Havalimanında kalkması ve inmesi gereken uçaklarda rötarlar yaşandı.

İstanbul’da yaşanan yoğun yağıştan dolayı uçaklar inemedi
İstanbul’da yaşanan yoğun yağıştan dolayı uçaklar inemedi Beyza
Bu içerik 417 kez okundu.

İstanbul’da birkaç gündür uyarı yapılan yağmur ve fırtına sonunda geri geldi. Fırtına yoğun bir şekilde akşamüstü başlayarak hayatı olumsuz bir şekilde etkilemeye başladı. Özellikle de Atatürk Havalimanı çevresinde yoğun olarak kendini gösteren fırtınalı bir hava neticesinde uçaklarda rötarlar yaşandı.

Atatürk Havalimanı çevresinde, artan şiddetli rüzgar ve yağış nedeniyle çok sayıda uçak havalimanına iniş yapamadı. Havalimanına iniş yapamayan uçaklar havada birkaç tur attılar. Atatürk havalimanından kalkış yapacak uçaklarda genellikle 1 saat ve 45 dakikalık rötarlar yaşanmaya başladı.

Türk Hava Yolları’nin Alamati ve İstanbul seferini uçak iniş yapamadığından dolayı da başka bir havalimanına yönlendirildi.

Yağmur sonrası oluşan yolcu trafiğinden dolayı da havalimanı çıkışında uzun trafikler oluştu. Seferlerin gecikmesinden dolayı bazı aktarma yolcuları diğer uçağı kaçırmak zorunda kaldılar. Uçaklarını kaçıran yolcuları ise havayolları otellere yerleştirdiler. THY’nin otel desk bankosunda uzun kuyruklarla yolcular otellere yerleştirilmeyi beklediler.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün rüzgarlı ve yoğun yağışlı bir günün olacağını ve vatandaşların oldukça dikkat etmesi gerektiğinden bahsetmişti.

İstanbul için yapılan bu uyarılara rağmen birçok İstanbullu etkili olan sağanak yağışlara hazırlıksız yakalandı.

İstanbul’da yoğun bir şekilde yaşanacak olan bu etkili yoğun yağış için vatandaşların daha fazla dikkat etmesi gerektiği uyarıldı. Lodosunda etkili olacağı yağışlarda yaşanabilecek sel ve su baskınlarına hazırlıklı olmaları gerektiği uyarısında da bulunuldu.

yağış fırtına rötar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu