Filipinler’de fırtınadan dolayı 26 kişi öldü

Filipinler’de yaşanan Urduja fırtınasından dolayı 26 kişi vefat etti.

Filipinler’de fırtınadan dolayı 26 kişi öldü
Filipinler’de fırtınadan dolayı 26 kişi öldü Beyza
Bu içerik 668 kez okundu.

Filipinler’de dün Urduja fırtınası yaşandı. Urduja fırtınasında 26 kişi hayatını kaybetti. Filipinler Biliran adasında yaşanan fırtınadan dolayı 3 gündür Filipinler adası zor günler yaşıyor. Filipinler adasında yaşanan bu fırtına tam 3 gün boyunca sürüyor.

Urduja fırtınası Filipinlerde bir de toprak kaymasına sebep oldu. Toprak kaymasından dolayı da 26 kişi hayatını kaybetti. Afet riskini ve yönetim görevlisi Sofronia Dacillo da konuyla ilgili bilgi verdi. Yaşanan bu fırtına da toprak kayması olduğunu ve toprak kayması yüzünden toplamda 26 kişi hayatını kaybetti. 23 kişi de fırtınadan dolayı da yaralandı.

Afet riski ve yönetim görevlisi olan Sofronia Dacillo’da bölgede oldukça afet tehlikesi devam ettiğini ve afet tehlikesinin devam etmesinden dolayı da etrafta olan birçok kişinin hayatının tehlike içerisinde olduğunu da söyledi.

Doğal afet nedeniyle de 88 binden kişi de bölgeden tahliye edildi. Bununla beraber birçok adada elektrik kesintisi olduğu ve bir süre bölgede bulunan toprak kayması risklerinden dolayı da birçok adaya elektrik verilemeyeceğini söylediler. Filipinlerle birlikte de birçok ülkede tayfun ve fırtına tehlikeleri devam ediyor. Güney Asya’da etkili olan Haiyan Tayfunu yüzünden de binlerce kişi hayatını kaybetti.

Güney Asya’da etkili olan Haiyan Tayfunundan dolayı da 6 bin 300 kişi yaşamını yitirdi. Birçok ülkede vatandaşlara doğal afet alarmı verildi. 

Doğal Afet Fırtına Ölüm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu