Yunanistan'da yakalanan 9 DHKP-C'liden Erdoğan itirafı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Yunanistan ziyareti öncesi yapılan operasyonla yakalanan 9 DHKP-C terör örgütü mensupları yapılan sorgulamada itiraf ettiler.

Yunanistan'da yakalanan 9 DHKP-C'liden Erdoğan itirafı
Yunanistan'da yakalanan 9 DHKP-C'liden Erdoğan itirafı Akay
Bu içerik 911 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Yunanistan ziyareti öncesi yapılan operasyonla yakalanan 9 DHKP-C terör örgütü mensupları yapılan sorgulamada itiraf ettiler. Zanlılar, hedeflerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast yapmak olduğunu açıkladılar.


Yunan Polisi yaptığı baskınla göz altına aldığı terör örgütü mesupları tarafından hazırlanmış bir suikast planı ele geçirdi. Planda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast saldırısı ile ilgili detaylar bulunuyor.


Yunan Emniyeti'nin açıklamasına göre, ele geçen suikast planında roketatarlı, el bombalı ve molotof kokteyli bir saldırı tertip edilmiş. Suikast saldırısına 'Akrep' kodu verildiğini ve Cumhurbaşkanının geçişi sırasında her iki yönden roketatar kullanıp daha sonra, diğer örgüt üyeleri araçın arkasından saldırıda bulunanacaklarını ifade edildi.


DHKP-C üyelerinin sorgu sonucunda tespit edilen yerlerde, saklanan roketatar ve diğer malzemelerin bulunması için çalışmalar yapılmaktadır. Atina'nın doğusundaki Parnitha Dağında gömülü olduğu tespit edilen malzeleri bulmak için kazı çalışmaları yapılıyor.


Kasım ayında Atina'da üç evde gerçekleşen operasyonla tutuklanan 9 terör örgütü DHKP-C mensubu Türk vatandaşı mahkemeye verildi. Yakalanan 9 zanlıdan biri tanıdık çıktı. 2013 yılında AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı saldırısında bulunan Hasan B.'nin yakalananlar arasında olduğu açıklandı.

Yunanistan Atina Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu