Sabih al Masri'yi Suudİ'li yetkililer serbest bıraktı

Suudi Arabistan ziyareti sırasında tutuklanan Filistin asıllı Ürdünlü iş adamı Sabih el Masri'nin serbest bırakılıp özgürlüğüne kavuştuğunu ifade edildi.

Sabih al Masri'yi Suudİ'li yetkililer serbest bıraktı
Sabih al Masri'yi Suudİ'li yetkililer serbest bıraktı Akay
Bu içerik 986 kez okundu.
Suudi Arabistan ziyareti sırasında tutuklanan filistin asıllı Ürdünlü iş adamı Sabih el Masri'nin serbest bırakılıp özgürlüğüne kavuştuğunu ifade edildi. Masri'nin ailesi verdikleri bilgilere göre, bir kaç gündür Suudi Arabistan'da göz altına alınan ve nerede tutulduğu bilmediklerini fakat, bugün Suudi yetkililerden aldıkları habere göre serbest bırakıldığını belirtiler.
 
Hem Filistin hem de Ürdün vatandaşı olan Masri, Ürdün'de ikamet etmekte ve ticaretle uğraşmaktadır. geçen günlerde Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a iş toplantısına gittiği sırada Suudi yetkililer tarafından göz altına alınmıştı. Ailesi serbest bırakıldığını belirtmesine rağmen, Suudi yetkililer tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.
 
Arap Bankası Başkanı Sabih al Masri'nin sahip olduğu iki şirketteki ortakları verdiği bilgiye göre, çarşamba yaptığı ziyarette tutuklandığı ve nerede tutulduğunu bilmediklerini ifade ettiler.
 
Olaylar nasıl gelişti?
 
Sabih al Masri çarşamba günü Riyad'a iş toplantısına  gitti. Suudi yetkililer havaalanında göz altına aldı. Bunun üzerine Masri'nin iş ortaklarına haber vermesiyle olay gün yüzüne çıktı.
 
ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesine, Ürdün ve Masri sert bir şekilde eleştirmişti. Bu eleştiriden dolayı Suudi Arabistan ve başı çeken koalisyon güçleri tepki göstermişti.
 
Suudi Arabistan'ın Ürdün'lü işadamı Masri'yi tutuklamasında, Ürdüne gözdağı vermek için olduğunu belirtiliyor. Bu şekilde Ürdün'e bir yaptırım uygulamaya ve kararından çaydırmaya çalıştığı ifade ediliyor.
Suudi Arabistan Ürdün Sabih al Masri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu