Rıdvan Dilmen'den Bahçeli'ye yanıt gecikmedi

Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, dün kendisi hakkında ağır ithamlarda bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye cevap vermekte gecikmedi. Dilmen, Bahçeli'nin iddia ettiği gibi "Yalaka" olmadığını söyledi.

Rıdvan Dilmen'den Bahçeli'ye yanıt gecikmedi
Rıdvan Dilmen'den Bahçeli'ye yanıt gecikmedi Kerem Çelik
Bu içerik 5638 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde bir medya kuruluşuna verdiği demeçlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, solcu görüşün simgesi haline gelen isimlerden Deniz Gezmiş’'in parkasız haline benzettiğini söyleyen Rıdvan Dilmen'e, en ağır eleştiri dün Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den gelmişti. Rıdvan Dilmen açıklamalarında kendisine "Yalaka" diyen Bahçeli'ye sosyal medya üzerinden cevap verdi.

Ünlü spor adamı kullandığı cümlerleri sert sözlerle eleştiren Bahçeli'ye kişisel Instagram hesabından yaptığı şu açıklamalarla cevap verdi:

"MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasını okudum. Özellikle son birkaç yıldır ülkemiz zor dönemden geçiyor. Partisinin bölünmesini göze almak pahasına vatansever duruşuna saygı duyduğum Sayın Bahçeli’nin açıklamasında; Sayın Cumhurbaşkanımızı bir teröriste benzettiğimi belirtip, aynı metin içerisinde benim Sayın Cumhurbaşkanımıza yalakalık yaptığımı düşünmesini anlamış değilim!"

NE YALAKA NE DE ŞEYTANIM

Açıkmalarını, futbol oynadığı dönemlerde üstüne yapışan "Şeytan Rıdvan" lakabından her zaman rahatsızlık duyduğunu belirterek sürdüren ve Bahçeli'nin kendisine karşı kullandığı "Şeytan ve Yalaka" sözlerine de cevap veren Dilmen, ne şeytan ne de yalaka olduğunu, 15 Ağustos 1962’de Nazilli’de dünyaya gelen onurlu bir Türk vatandaşı olduğunu belirtti.

ERDOĞAN VE GEZMİŞ'İN FİLİSTİN MÜCADELESİNİ BENZETİYORUM

Bahçeli'nin, medya kuruluşuna verdiği demeçte bazı cümleleri seçerek kendisini eleştirmesinin doğru olmadığını kaydeden Dilmen, bu şekilde halka mal olmuş bir insanı halkın önüne yalan yanlış beyanlarla atmanın elle tutulur bir yanı olmadığını aktardı. Geçmiş dönemlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İslam Ülkeleri adına büyük bir lider olarak siyasi platformdaki Filistin mücadelesini, Gezmiş’in Filistin konusundaki mücadelesini benzettiğini kaydeden Dilmen, Erdoğan'ın, kapitalist, emperyalist, “egemen güçlere”, Amerika’ya, İsrail’e baş kaldırıp cesaretle mücadele ettiğini bilecek kadar okur yazar olduğunu belirtti.

Verdiği demeçten dolayı hiç kimseye bir özür borcu bulunmadığını aktaran Dilmen, bu haklılığını o gün yaptığı konuşmanın tamamını izleyenlerin anlayabileceğini savundu.

Rıdvan Dilmen Devlet Bahçeli MHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu