Temporal lop epilepsi hastalığı ağır etkiler bırakıyor

Yavuz Yılmaz’ ın tedavisini gördüğü temporal lop epilepsi hastalığının kişide büyük etkiler bıraktığı belirlendi.

Temporal lop epilepsi hastalığı ağır etkiler bırakıyor
Temporal lop epilepsi hastalığı ağır etkiler bırakıyor Beyza
Bu içerik 1523 kez okundu.

Dün gerçekleşen olayda evinde ölü bulunan Mesut Yılmaz’ ın oğlu Yavuz Yılmaz’ ın bir süredir temporal lop epilepsi hastası olduğu ve tedavi gördüğü öğrenildi.

Yılmaz’ ın hastalığının durumu hakkında hastaneden gelen açıklamalara göre “şuan tedavi gördüğü ve ağırlaşan bir takım komplikasyonlar sebebi ile ağır stres altında olduğu” ifade edildi.

Epilepsi denilen şey genel olarak kişide nörolojik bir bozukluğun belirtisidir ve tek başına bir hastalıktır diyemeyiz. Temporal lob nöbetler, kişide beynin her iki tarafında iki temporal loptan kaynaklı ortaya çıkan nöbetler olarak bilinmektedir. Temporal lobların da en önemlisi duyguları, savaşma ya da kaçma tepkilerini ortaya koyar ve kısa süre de ki hafıza için oldukça önemlidir.

Temporal lop kaynaklı olan basit parsiyel nöbetlerde bir çok belirti ile karşılaşılabilir. En çok rastlanan belirtileri ise ani korkma, daha öncesinde yaşanmış olan bir durumu yaşanmamış gibi davranma ya da yaşanmamış olan bir durumu yaşanmış gibi davranma, baş dönmeleri, sesler gibi bir takım hissiyatlar yaşanır. Bu bahsettiğimiz belirtilerin hepsinin ismine aura denilir.

Bu hastalığın tanısı da nörolojik bir durum olan EEG, MRI ve PET beyin verileri ile birlikte ortaya çıkarılır. Daha sonra tedavi sürecine başlanır. Tedavi de ilaçlar ya da mono veya politerapi dediğimiz yöntemler kullanılır. Eğer ki ilaçların işe yaramadığı durumlar gözlemlenirse cerrahi müdahale yapılır. 

temporal lob epilepsi Yavuz Yılmaz Mesut Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor