Suriyeli Mohanad Alsanad itiraf etti!

Suriyeli Mohanad Alsanad Esed ile ilgili itirafta bulundu.

Suriyeli Mohanad Alsanad itiraf etti!
Suriyeli Mohanad Alsanad itiraf etti! Beyza
Bu içerik 449 kez okundu.

Terör örgütü olan DEAŞ’ ın mali işlerinden sorumlu olan ve  kod adı “Ebu Amir” olan Suriyeli Mohanad Alsanad ve o an yanında  ailesinin de yer aldığı kaçma düşüncesiyle sınırı geçtiğini fark eden Hatay Emniyet ekipleri, hemen devreye girdi. Hatay Emniyeti İstihbarat ve TEM Şubesi ekipleri tarafından 5 Aralık’ ta İskenderun’ da Alsanad’ ı eşi ve 3 çocuğu ile beraber saklanmış oldukları yerde yakalayıp gözaltına aldılar.

Daha sonra verdiği ifade de DEAŞ terör örgütüne çalıştığını itiraf edip, fakat örgüte üyeliğinin bulunmadığını da ekledi. Türkiye’ de yaşamak istediğini ve Suriye’ ye geri dönüş yaparsa örgütün onu öldüreceğini ekledi.

Verdiği ifadelerde Deyrizor’ un bombalandığı anda oranın DEAŞ sorumlusu olan Ammar el- Rafdan’ ın öldüğünü de öne süren Alsanad, “Rafdan’ ın ölümünden sonra yerine kardeşi Mahir Rafdan geçti” ifadelerini aktardı. DEAŞ’ ın da Esad güçlerine petrol sattıklarını aktardan Mohanad Alsanad bizlerde bu petrolün karşılığında erzak alıyorduk diye ekledi.

Verdiği ifadelerin tamamlanmasından sonra  geçtiğimiz hafta içerisinde adliyeye gönderilen Suriyeli Mohanad Alsanad’ ın suçu mahkeme tarafından tespit edilerek “ silahlı terör örgütü üyesi olma ve yardımlarda bulunma” suçlarından tutuklanarak İskenderun T Tip Cezaevi’ ne sevk edildi. Kaçmaya çalışma sırasında yanında bulunan eşi ve 3 çocuğu ise geri gönderme merkezine teslim edilerek, orada gereğinin yapılması gerektiği söylenildi. 

ESED ALSANAD Suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor