Kuzey Kore, nükleer egemenliğini dünyaya kabul ettirmek istiyor

ABD'nin yaptırım ve tehditlerine kulak asmayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, ülkesini "dünyanın en güçlü nükleer ve askeri devleti yapmak adını sürekli bir çalışma içerisinde.

Kuzey Kore, nükleer egemenliğini dünyaya kabul ettirmek istiyor
Kuzey Kore, nükleer egemenliğini dünyaya kabul ettirmek istiyor Kerem Çelik
Bu içerik 753 kez okundu.

Kuzey Kore, tam teşekküllü bir nükleer silah programına kavuşmak adına çalıştıklarını ve Çin'in, ekonomilerini boğmak adına uygulayı düşündüğü yaptırımların kendilerini durdurulmayacağını açıkladı.

Kuzey Kore BM Güvenlik Konseyi Daimi Temsilcisi Ja Song-nam,  Jong-Un'in durdurulmayacağını söyledi.

Temsilci, "iki cephe" planını referans alarak, Kuzey'in başarının planının nükleer güç ve güçlü bir ekonomide yattığını belirterek, "(Pyongyang) İki Cephe'nin eşzamanlı gelişimi doğrultusunda dünyanın en güçlü nükleer ve askeri devleti olarak ilerleyecek ve büyük bir ilerleme sağlayacak" dedi.

Kuzey Kore, askeri yetenekleri ve ticaret seçeneklerine yaptırımlar vurulmasına rağmen, bildiğinden şaşmayarak projelerini hayata geçirmek adına yeterli maddi güce sahip olduğunu da sık sık dile getiriyor.

Ja Song-nam, BM konseyinin Kuzey Kore'nin inanılmaz gücünden korkan ABD'de için aracılık yaptığını belirtti. Ja Song-nam ayrıca, 29 Kasım'da gerçekleştirdikleri kıtalararası balistik füze denemeleriyle ilgili olarak da "Büyük Kasım Etkinliği" yorumunu yaptı.

Ja ayrıca, Kuzey Kore'nin nükleer silahların, teknolojisinin ve silah sınıfı nükleer materyallerin yasadışı transferinin yapılmadığını iddia etti.

Kuzey Kore Kim Jong-Un
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu