Çiftçiler için o süre uzatıldı

ÇKS kaydını henüz yaptırmamış olan çiftçiler için yeniden süre uzatıldı

Çiftçiler için o süre uzatıldı
Çiftçiler için o süre uzatıldı Beyza
Bu içerik 1435 kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, son olarak yapmış olduğu değişikliği açıkladığı basın açıklamasında:  “Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde (ÇKS) Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete de ilan edilerek, Haziran ayından itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe konuldu.

Bundan ötürü bilinmelidir ki  2017 yılında ki geçerli olacak olan Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği (ÇKS) kaydını şuan hala daha  haziran 30 a kadar yaptırmamış olan çiftçiler için ilave olarak  yeni süre verilip 31 aralık 2017 ye kadar yaptırabilmeleri için ve kimsenin mağdur olmamasından dolayı  bu süre uzatılmış oldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yapmış olduğu basın açıklamasında, ÇKS’ nin çiftçilerin kaydedilmiş olan tarımsal veri tabanlarını hazırladıklarını ifade etti.

Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde (ÇKS) üretim yılına ilişkin olarak çiftçilerin yapmış oldukları başvurunun 30 Haziran’ da son bulacağını açıklamada, “Çiftçilerin bu tarih sona erdikten sonra ki mülk sahibi oldukları ya da kiraya vermiş oldukları tarım arazilerinin haricinde Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği (ÇKS) yeni bir çiftçi ve herhangi bir arazi kaydı yapılmamaktadır” açıklamalarında bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının açıklamalarının devamında da “yönetmeliğe eklenmiş olan geçici madde ile birlikte bu üretim yılına ait olan yaplması gereken başvurularını yapmayan çiftçilerin 31 Aralığa kadar “Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğine” belgelerini eksiksiz olarak hazırlayıp bu tarih içerisinde başvurmaları gerekmektedir” ifadelerini belirtti.

 

çiftçi ÇKS arazi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu