Ataşehir Belediye Başkanlığına vekalet edecek isim netleşti

İstanbul'un Ataşehir ilçesi Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden alınmasının üzerine, geçici olarak görevi üstlenecek isim bugün belli oldu.

Ataşehir Belediye Başkanlığına vekalet edecek isim netleşti
Ataşehir Belediye Başkanlığına vekalet edecek isim netleşti Kerem Çelik
Bu içerik 394 kez okundu.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal Ilgezdi'nin, İçişleri Bakanlığınca yürütülen yolsuzluk soruşturması kapsamında görevden alınmasıyla başlayan süreçte, bugün Ataşehir Belediye Meclisi’nde belediye başkan vekili seçimi yapıldı. 

Belediye binasında gerçekleşen seçimin ilk seçim turunda CHP adayı İlhami Yılmaz ve AK Parti adayı Mustafa Cevat Arzik'a, yeterli oyu alamadı. Her iki isimde yalnızca kendi partilerinin oyuyla yetindi. Kanun gereği, başkan vekilinin belirlemek üzere seçimde ikinci tura geçildi. İlk turda CHP'li Yılmaz 22 oy alırken, AKP'li Arzık ise 15 oy aldı.

İKİNCİ TURDA AYNI OYLAR ÇIKTI

Seçimin ikinci tur oylamasında da bir değişiklik olmadı ve CHP adayı Yılmaz 22, AK Parti adayı Arzık 15 oyda kaldı.

ÜÇÜNCÜ TURDA DA DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADI

Oylamanın üçüncü turunda daha önceki turlarda olduğu gibi Yılmaz 22 oy, Mustafa Cevat Arzık'a ise 15 oy alabildi. Değişmeyen oylar sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) adayı İlhami Yılmaz, Ataşehir Belediye Başkanlığına vekil edecek isim oldu.

İLHAMİ YILMAZ HAKKINDA KISA BİLGİ

1953 yılında Malatya'da dünyaya gözlerini açan İlhami Yılmaz, İlk ve orta öğrenimini doğduğu kentte tamamladı. Ardından eğitimine İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde devam eden Yılmaz, buradan da 1977 yılında mezun oldu. Yılmaz son eğitim basamağını yüksek lisans seviyesine kadar taşıyarak, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans'ı bitirdi.

Ataşehir Belediyesi İstanbul İlhami Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor