Ünlü iş adamı Arabistan'da tutuklandı

Ürdün'ün önde gelen iş adamlarından Sabih Al Masri'nin bugün Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad'a giderken polis ekipleri tarafından kelepçelendikten sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Ünlü iş adamı Arabistan'da tutuklandı
Ünlü iş adamı Arabistan'da tutuklandı Kerem Çelik
Bu içerik 386 kez okundu.

Ürdün vatandaşı olan aynı zamanda Filistin pasaportu bulunan iş adamı Sabih Al Masri, bugün Riyad'da Suudi polisler tarafından gözaltına alındı. Ürdün'ün en bilindik iş adamı Masri, herhangi bir gerekçe gösterilmeden tutuklandı. Masri'nin tutuklanmasındaki amaç, Riyad yönetiminin, Ürdün'ü köşeye sıkıştırmak adına bir hamle olarak yorumlandı. Aycıda Suudi Arabistan yönetiminin, Masri'yi tutuklaması bir intikam olarak da değerlendirildi.

Ülke medyası, Arap Bankası Başkanı Sabihal Masri'nin Çarşamba günü Riyad'a gelmesi sonrasında tutuklandığını aktardı.

İş toplantısı için Riyad'a giden Masri'nin tutuklandıktan sonra iki kişiyle bağlantı kurduğu, by kişilerin Masri'nin ortakları ve banka yönetimi olduğu kaydedildi.

DONALD TRUMP'IN KÜDÜS KARARINI ELEŞTİRMİŞTİ

Geride kalan hafta içerisinde, Arap Bankası Başkanı Sabih Al Masri, Donald Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak eleştirmişti. ABD Başkanının bu kararına tepki gösteren ülkelerin başında da Ürdün geliyordu.

ÜRDÜN'ÜN KUDÜS KARARININ ARDINDAN BU HAMLE GELDİ

Trump'un kararına reaksiyon gösteren Ürdün', Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından baskı uygulanmaya başlanmıştı.

Riyad yönetiminin geçerli bir gerekçe belirtmeden Masri'yi tutuklatması, Suudi'lerin Ürdün'ün önünü kesmek ve Trump'ın kararına gösterdiği reaksiyonun intikamını almak olarak yorumlandı.

Suudi Arabistan Sabih Al Masri Ürdün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu