Bahçeli, Rıdvan Dilmen'i sert sözlerle eleştirdi

MHP lideri Devlet Bahçeli, eski futbolcu Rıdvan Dilmen'in, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Deniz Gezmiş'e benzetiyorum" sözleri yüzünden ağır bir şekilde eleştirdi.

Bahçeli, Rıdvan Dilmen'i sert sözlerle eleştirdi
Bahçeli, Rıdvan Dilmen'i sert sözlerle eleştirdi Kerem Çelik
Bu içerik 269 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'in bir programda sarfettiği "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı parkasız Deniz Gezmiş'e benzetiyorum" sözlerine tepki göstererek, ünlü  spor adamını sert sözlerle eleştirdi.

Bahçeli, Rıdvan Dilmen'in sözleri üzerine bir açıklama yapan Devlet Bahçeli, sözlerine Türk milletiyle bir konu paylaşma mecburiyeti hissettiğini belirterek başladı. Dilmen'in Türk sporunda önemli başarılar sağlamış olan bir isim olduğunu kaydeden Bahçeli, Deniz Gezmiş konusunda yaptığı yorumunda, bazı hatalar ve yanlışlıklar olduğunu kaydetti. Şeytan Rıdvan lakabıyla bilinen ünlü futbol adamına seslenen Bahçeli, "Sahadaki şeytanlığı siyasete taşımasın" dedi. Rıdvan Dilmen'in "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nı parkasız Deniz Gezmiş'i benzetiyorum sözlerinin" Türk milletine, ne Cumhurbaşkanı'na ne de Cumhurbaşkanlığı'na yapılan bir yalakalığa yakışmayacağını aktaran Bahçeli, Dilmen'in bu açıklamalarını şiddetle reddettiğini ve Dilmen'in Türk millteniden özür dilemesini gerektiğini söyledi. Bahçeli, "Türkiye Cumhurbaşkanı bir dönemin dönemin teröristi ile özdeş kabul edilemez" ifadelerini de sözlerine ekledi.

Rıdvan Dilmen, Bahçeli'nin tepkisini toplayan açıklamalarını Habertürk'e yapmıştı. Dilmen'in eleştiri alan açıklaması şöyle:

"Belki kafa yapacaklar. Ben Tayyip Erdoğan beye baktığım zaman parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum, demokrat sol görüşlü bir insan olduğunu görüyorum. Deniz Gezmiş, Filistin’e gitmiş. Amerika’yla savaşıyor Deniz Gezmiş. Deniz Gezmiş de ‘kahrolsun emperyalizm’ diyordu, Erdoğan da emperyalistlerle mücadele ediyor. Bakın NATO’da iki kişiden düşman olarak bahsedildi, bir ulu önder, büyük Atatürk’ten bir de Recep Tayyip Erdoğan’dan."

Devlet Bahçeli Rıdvan Dilmen MHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi