H&M mağazalarını kapatıyor

H&M mağazaları ciro kaybı nedeniyle bazı mağazalarını kapatma kararı aldı.

H&M mağazalarını kapatıyor
H&M mağazalarını kapatıyor Beyza
Bu içerik 1271 kez okundu.

Dünyaca ünlü ve ülkemizde de bulunan giyim mağaza zinciri H&M ciro kayıpları yaşadığı gerekçesiyle bazı mağazalarını kapatma kararı aldığını duyurdu. Kararına aynı zamanda müşterilerinin çoğunu internet üzerinden alışveriş yapmalarından dolayı mağazalara gerek duyulmadığını ve bu mağazalarda yaşanan ciro kayıplarından dolayı da bazı mağazalarını kapatma yoluna gideceğini açıkladı.

Deutsche Welle’nin yapmış olduğu habere göre de, dünyaca üne sahip olan ve ülkemizde de mağazaları bulunan Hennes & Mauritz (H&M) yılın son çeyreğinde cirosunda %4’lük bir kayıp yaşadığını belirtti. Bu yüzden de Hennes & Mauritz (H&M) bazı tasarruf politikalarını uygulamaları gerektiğini belirterek bazı mağazalarını müşterilerinin internet üzerinden yoğun bir şekilde alışveriş yapması nedeniyle de kapatacağını duyurdu.

Hennes & Mauritz (H&M) Yönetim Kurulu Başkanı Karl Johan Persson, Stockholm’de bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamasında ise bazı mağazalarını bu yaşanan ciro kayıplarından dolayı kapatacağını ve yerine de daha iyi ve yeni oldukça  da az sayıda mağazalar açacağını duyurdu. Müşterilerin özellikle de mağazalardan değil de internet üzerinden alışverişlerini sürdürmesi nedeniyle mağazalarda yoğun bir şekilde ciro kayıpları yaşadıklarını belirten Karl Johan Persson, bazı mağazaları kapatıp onlar yerine daha az sayıda ve daha yeni mağazalar açacaklarını duyurdu.

İnternetten sağlanan satışların ise oldukça iyi gittiğini ve daha iyi gelişmeler kaydedeceğini belirten Hennes & Mauritz (H&M) Yönetim Kurulu Başkanı Karl Johan Persson verdikleri kararın mağaza zinciri için oldukça yerinde bir karar olduğunu söyledi.

Mağaza İnternet Alışveriş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu