Batman’daki 4 köyün yasağı kaldırıldı

Batman’da sokağa çıkma yasağı ilan edilen köylerden 4 tanesinde yasak kalktı.

Batman’daki 4 köyün yasağı kaldırıldı
Batman’daki 4 köyün yasağı kaldırıldı Beyza
Bu içerik 1381 kez okundu.

Batman’nın Hasankeyf ilçesine bağlı 4 köyde sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Sokağa çıkma yasağı terör örgütü PKK’ya yönelik yoğun operasyonlardan dolayı oluşturulmuştu. Bu süre zarfında da PKK’ya ağır darbeler indirildi.

Operasyonlar da hala devam etmesine rağmen 4 köyde güvenlik olarak sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Bu karar valilikte yapılan açıklamayla birlikte kesinleşti. Valilik öncelikle bu köylerde PKK’ya yönelik operasyonların yapılacağını belirtmişti. Bu süre zarfında da köyde bulunan birçok vatandaşın herhangi bir şekilde can ve mal zararı görmemesi için Hasankeyf’e bağlı bazı köylerde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Yapılan operasyonların sonrasında PKK’ya ağır darbeler indirildi. Sokağa çıkma yasağı da valiliğin uyguladığı üst güvenlik önlemleri neticesinde çıkartılmıştı. Kararda Hasankeyf ilçesine bağlı Güneşli, Kayıklı, Kelekçi ve Palamut köyünün Keçili mezrasında bölücü terör örgütüne yapılacak olan operasyonlar neticesinde bu köyde yaşayan vatandaşların can ve mal güvenliği ön plana alınarak sokağa çıkma yasağı getirilmişti.

En son yapılan operasyonlar neticesinde güvenlik güçleri bu bölgenin artık sokağa çıkma yasağını kaldırılabilecek kadar güvenli bir hale dönüştüğünü düşünerek, Hasankeyf ilçesine bağlı Güneşli, Kayıklı, Kelekçi ve Palamut köyünün Keçili mezrası da dahil olmak üzere valilikten gelen açıklamayla birlikte sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı belirtildi.

5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince sokağa çıkma yasağı 13 Aralık’ta ilan edilmişti.

 

Sokağa Çıkma Yasağı Batman PKK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu