Hükümette Hulusi Akar krizi

Akar’ ın Kayseri’ de yaptırdığı cami bir takım suçlamalara neden oldu.

Hükümette Hulusi Akar krizi
Hükümette Hulusi Akar krizi Beyza
Bu içerik 1221 kez okundu.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda bulundu.

Bakan Canikli, Hulusi Akar’ ın bir cami yaptırmadığını sadece yapımı var olan bir camiye destek verdiğini açıkladı ve bunun yanında AKP’ li Büyükşehir Belediye Başkanını suçladı.  

Nurettin Canikli açıklamalarının devamında ise; Genelkurmay Başkanımız Sayın Hulusİ Akar ve ailesinin yapım aşamasında olan bir cami inşaatına destek verdiğini  ve bu konunun gizli kalması gerektiğini  ifade etti, fakat Belediye Başkanı tüm bunlara rağmen paylaştı” dedi.

Daha sonra TBMM de ki bütçe görüşmeleri sırasında Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli şu ifadelere yer verdi:

“Genelkurmay Başkanımız Hulusi Akar’ a karşı bu cami ile ilgili verdiği desteklerden dolayı, maddi bir durum söz konusu olduğundan çıkan haksız bir takım spekülasyonlar ve çirkin söylemler söz konusudur. Hulusi Akar’ ın ailesi ve akraba çevresinin de içerisinde yer aldığı birlikte yapım aşamasında olan bu camiye karşı verdikleri destek ile birlikte caminin tamamını değil, imkanlar çerçevesinde verdikleri destekler ile beraber, bunun yanında kesinlikle isimlerinin ifşa edilmemesi  hassasiyeti ile bu yardımı desteklediler. Ancak Kayseri de ki Belediye Başkanı tüm bu hassasiyetlere karşı dikkatsiz davranarak kamuoyuna duyurmakla kalmayıp annesinin ve babasının da ismini paylaşmayı ihmal etmiyor” ifadelerini açıkladı.

Muhalefetten de bu konu ile ilgili bir takım söylemler gerçekleşti. Birçok kişi yaptırmak isterken iznin Genel kurmay Başkanına verilmesini haksız rekabet olarak nitelendirdiler.

 

 

Hulusi Akar cami Kayseri Nurettin Canikli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu