İnsan tacirleri Atatürk Havaalanı'nda kıskıvrak yakalandı

Atatürk Havaalanı'nda bulunan insan tacirleri, iş üzerindeyken güvenlik görevlilerin dikkati sayesinde yakayı ele verdiler.

İnsan tacirleri Atatürk Havaalanı'nda kıskıvrak yakalandı
İnsan tacirleri Atatürk Havaalanı'nda kıskıvrak yakalandı Akay
Bu içerik 507 kez okundu.
Atatürk Havaalanı'nda bulunan insan tacirleri, iş üzerindeyken güvenlik görevlilerin dikkati sayesinde yakayı ele verdiler. Havaalanı'nda görevli emniyet mensupları göz altına aldıkları 3 kişiyi sorgulanması için savcılığa gönderdi. Savcılıktaki sorgularının ardından cezaevine gönderildi.
 
Muhtaç yolcular için tekerlekli sandalye şirketinde çalışan 3 kişinin insan tacirliği yaptığı tespit edildi. Firma çalışanları A.K, Y.A. ve N.Y. Türkiye'ye giriş yapamayan yolcuları çeşitli yöntemlerle para karşılığında yurda soktukları belirlendi.
 
3 çalışan, anlaştığı 2 Bangladeş vatandaşı ile bekleme salonunda önce para konusunda anlaştı, sonra personel kıyafeti giydirip hastaymış gibi tekerlekli sandalyeyle dışarı çıkarmaya çalıştı. Durumu farkeden güvenlik hemen müdahale ederek 3 kişiyi ve 2 yabancı yolcuyu göz altına aldı.
 
Benzer durumda bir çok kişiyi aynı yöntemle yurda soktukları, hatta girmesi yasak olanların bile bu yöntemle giriş yaptıkları kamera kayıtlarında tespit edildi. Bu olay üzerine emniyet geniş bir soruşturma açtı.
Atatürk Havaalanı İnsan Tacirleri Yolcu Yabancı Yolcu Uçak Seferleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor