Tillerson’ dan ani karar

Tillerson Kuzey Kore ile ilgili ani kararını açıkladı.

Tillerson’ dan ani karar
Tillerson’ dan ani karar Beyza
Bu içerik 887 kez okundu.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’un hafta içerisinde yapmış olduğu açıklamalarda Kuzey Kore ile herhangi bir ön şart bulunmadan görüşebileceklerini BM Güvenlik Konseyinde duyurdu.

Tillerson açıklamalarının devamında ise Kuzey Kore’ ye ekonomik ve diplomatik anlamda ki baskının bu ülkenin, nükleerden temizlenebilmesi hedefi gerçekleşene kadar devam edeceğini ve devam etmekte zorunda olduğunu ifade etti.

Dışişleri Bakan Tillerson bu süre zarfında konu ile ilgili tüm iletişim birimlerini açık tutacaklarını aktarırken Kuzey Kore ile ABD’ nin aralarında ki müzakere haklarını kazanmaları gerektiğini aktardı.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson açıkladığı diğer ifadelerinde ise; Washington merkezli olan düşünce kuruluşu Atlantic  Council’ de Kuzey Kore’ nin gündemine değinmiş ve “Diplomatik anlamda daha önce de ifade ettik, Kuzey Kore ne zaman bize bir bildirim de bulunursa biz cevap vermeye hazırız. Hatta yapılacak olan ilk toplantıyı da hiçbir şart olmadan gerçekleştirebiliriz” ifadelerini aktarmıştı.

ABD Genel Başkanı Trump ile Dışişleri Başkanı Tillerson arasında Kuzey Kore ile ilgili bir takım fikir ayrılıkları olmuştu ve bu durum kamuoyu tarafından da duyurulmuştu. Başkan Donald Trump Kuzey Kore’ ye karşı daha sert bir çıkış gösterse de Dışişleri Bakanı Tillerson ise Başkan Trump’ un tam aksine diplomasinin önemine değiniyordu.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson gerçekleştirdiği Asya gezisi sırasında Kuzey Kore’ ye karşı ABD’ nin bölgesinde bulunan diğer müttefikler ile görüşmeler gerçekleştirirken Donald Trump ise bu görüşmelerin anlamsız olduğunu ifade etmişti.

 

Tillerson Kuzey Kore ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu