Dizlere ve kalçalara takılan protezler

Yapılan operasyonların ilk sırasında diz, ikinci sırada ise kalça protezleri gelmektedir.

Dizlere ve kalçalara takılan protezler
Dizlere ve kalçalara takılan protezler Beyza
Bu içerik 817 kez okundu.

Günümüzde herkesin başının belası durumuna gelen diz ağrıları ve kalça ağrılarının yaygınlığı her geçen gün artış göstermektedir. Kişide uzun süreli ve şiddetli gerçekleşen eklem ağrıları zamanla gün içerisinde kişinin hareketlerinde kısıtlama ve yavaşlamaya doğru gider. Tüm bu yaşananlar da sizinde diz ve kalça protezine birer aday olduğunuzu gösterir.

Bu yaşanan durumlar için mutlaka en yakın bir Ortopedi Uzmanına başvurmanız gerekir. Diz dediğimiz şey insan bacağının bükülebilen orta bölümde yer alan kısımdır. Dizin yapısı da uyluk kemiği ile kavi ve kamış kemiklerinin eklem kısımlarından oluşur.

Kalça dediğimiz şey de uyluk ve leğen kemikleri arasında bulunan eklemdir. Yaş ilerledikçe de buralarda oluşan bir takım hasarlar yüzünden zamanla ağrıların artış gösterip hatta bazen yürümede ciddi zorluklar yaşanacağına değinen uzmanlar; Dünyanın geneline baktığımız zaman yapılmış olan protez ameliyatlarının ilk sıralarında diz ve kalça protezleri yer almaktadır.

Ortopedi uzmanlarının açıklamalarına baktığımız zaman; “Zamanla aşınan eklem yüzleri malzemesi özel olarak tasarlanmış olarak vücuda yapay bir eklem oluşturulur. Gelişen teknoloji ile beraber protezler de çok ileri teknoloji ile üretilmiştir. Bu ilerlemelerden dolayı da protez ile yapılan tedavilerde başarılı sonuçlar elde edilir” ifadelerini aktardı.

Diz ve kalça ameliyatlarında ki bu protezler için herkesin bir gün aday olabilme ihtimali mevcuttur. Bu durumda uzun süreli ve geçmeyen eklem ağrıları, fizik tedavinin dindiremediği ağrılar ve giderek artan ilaç içme dönemleri gibi bu zor zamanları yaşıyorsanız hiç düşünmeden bir Ortopedi Uzmanına başvurmanızı öneririz.

 

diz kalça protez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu