Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu istifa etti

İstanbul'un Esenyurt İlçe Belediye'nin AK Partili Başkanıı Necmi Kadıoğlu görevinden resmen istifa etti. Kadıoğlu, istifaya gerekçe olarak sağlık problemlerini belirtti.

Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu istifa etti
Esenyurt Belediye Başkanı Kadıoğlu istifa etti Kerem Çelik
Bu içerik 712 kez okundu.

13 yıl'ı aşkın süredir Esenyurt Belediyesi Başkanlık görevini yürüten Necmi Kadıoğlu, sağlık problemlerini öne sürerek görevini bıraktığını açıkladı.

Esenyurt Belediye Başkanlığı Basın Yayın Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Kadıoğlu'nun son 3 yıldır süregelen bir dizi sağlık problemleri yüzünden tedavi gördüğü aktarıldı.

Yapılan açıklamada, istifa isteğini içeren dilekçenin, İstanbul Valiliği'ne sunulduğu aktarıldı. Kadıoğlu, 28 Mart 2004 yılındaki yapılan yerel seçimlerde, Esenyurt Belediyesi Başkanı olmayı oy çokluğuyla hak etmişti.

Kadıoğlu'nun istifasına ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığı görevine seçilip, yaklaşık 13 yıl 8.5 aydır görevini aralıksız yürüten belediye başkanımız Necmi Kadıoğlu, bugün itibarıyla kendi isteğiyle görevinden istifa etmiş, buna ilişkin yazılı talebini valilik makamına iletmiştir.

Belediye başkanımız son 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları sebebiyle tedavi görmektedir. Sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiyacı olan hizmetlerin üretilmesinde ve yerine getirilmesinde bu sağlık sorunlarının engel olmaya başlayacağı kaygısı ile böyle bir istifa kararı almış bulunmaktadır.

Sayın belediye başkanımız, seçildiği günden bugüne kadar Esenyurt ilçesine ve halkına olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygı ile karşılıyoruz. Kendisine Esenyurt ilçesi ve içinde yaşayan insanlar adına gösterdiği insanüstü gayret, çaba ve çalışmalar, sağlık, eğitim, çevre, kültür, sosyal, barış daha nice hizmetlerinden ötürü sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi kamuoyu önünde sunarız.

Bu gelişmeyi sayın kamuoyumuza ve değerli basınımıza saygı ile duyururuz.

Esenyurt Belediye Başkanlığı Basın Yayın Müdürlüğü"

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu