Papa'dan şaşırtan "Şeytan" açıklaması: Adı ve soyadı var

Hristiyan aleminin ruhani lideri Papa Francis, bilinmezler arasında gösterilen şeytanın, düşünüldüğü gibi bilinmezlikten ibaret olmadığını, gerçek bir insan olup adın ve soyadının olduğunu söyledi.

Papa'dan şaşırtan
Papa'dan şaşırtan Kerem Çelik
Bu içerik 1191 kez okundu.

Vatikan Devlet Başkanı ve Katolik Kilisesi Lideri Papa Francis, şeytanın simgesel bir karakter olduğu iddialarının yersiz olduğunu beliretek, şeytanın gerçek bir insan olduğunu öne sürdü.

ŞEYTAN ERKEKTİR

Bir televizyon programın şeytan hakkında olağanüstü açıklamalar yapan Papa Francis, Şeytan'ın bir erkek olduğunu ve onun herkes gibi bir ismi olduğu söykedi. Papa'nın bu sözleri karşısında izleyiciler adeta şoke oldu.

O BİZDEN DAHA AKILLIDIR

İtalyan Katolik Kilisesi'nin televizyonda konuşan Papa, şeytan hakkında çarpıcı ifadeler kullanarak, "Şeytan kötülüktür, sis gibi değildir. Dağılan bir şey değildir, bir kişidir. Emin olduğum şey, şeytanla asla konuşmalara girilmemesi... Eğer şeytanla diyaloğa girerseniz kaybolursunuz. O bizden daha akıllıdır ve sizi alt üst eder, başınızı döndürür." dedi.

HERKES ONA "DEFOL GİT" DEMELİ

Şeytan'ın her daim bir kötülük içinde hareket ettiğini ve bu kötülüklere aracı olarak papazları ve piskoposları kullanladığını kaydeden Papa, şeytanın nazik davranarak insanoğlunun aklına kolayca girebildiğini söyledi. Her insanın bu duruma karşı terbirli olması gerektiğinin altını çizen Papa, zamanını geçirmeden ona herkesin 'Defol git' demesi gerektiğini belirtti.

Programın moderatörlüğünü yapan Don Marco Pozza isimli televizyoncunun yönelttiği "Yani şeytanın bir adı ve soyadı olduğunu mu söylüyorsunuz?" soru üzerine Papa "Evet, eminim" sözleriyle cevap verdi.

TANRI BİZİ GÜNAHA YÖNLENDİRMEZ

Papa, son olarak "Padre nostro" (Latince: Pater Noster – Babamız) duasında, insanı günah işlemeye yönlendirenin Tanrı olduğu yönündeki ifadelerin yanlış tercüme olduğunu söyledi ve "Bizi günaha yönlendiren şeytandır. Tanrı değil" ifadelerini kullandı.

Papa Francis vatikan şeytan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu