Lösemi hastalarına yeni bir çare kapısı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yaşayan vatandaşlar lösemi hastalarına çare kapısı oldular.

Lösemi hastalarına yeni bir çare kapısı
Lösemi hastalarına yeni bir çare kapısı Beyza
Bu içerik 1512 kez okundu.

Balıkesir’ in Ayvalık İlçesinde ki vatandaşlar kök hücrelere olan ihtiyaçlardan dolayı önce milli dansçı Kaan Özelçam ve çevre halkında bulunan lösemi hastalarına çare olabilmek için kan bağışı kuyruğuna akın ettiler.

Türk Kızılayı Balıkesir kan merkezi tarafından yürütülen  bu çalışma Cumhuriyet Meydanında toplam 4 araçta toplanılan kan örnekleri ve kan bağışlarına karşı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterildi.

Sabat saat 11:00 den akşam saat 18:00’ a kadar yürütülen bu çalışmada, ilçe belediyenin personeli harici, muhtarlar, din görevlileri, öğretmenler ve bir çok insanında katıldığı bu kan bağışı kampanyasında 52 kişiden kan örneği ve 89 kişiden de kök hücre alındığı bilgiler doğrultusunda ifade edildi.

Türk Kızılayı Ayvalık ŞubeBaşkanı Atay’ ın yapmış olduğu açıklamalar da,” kampanyamıza yoğun bir katılım oldu. Bu durumda bizi çok memnun etti. Kampanya da toplanan kök hücreler ve kanlar hücre bankasına gönderildi. Alınan bu örnekler ile beraber eşleşme olduğunda hastalara nakillerin yapılabileceğini  ifade eden Başkan Atay; alınan bu kan ve kök hücreleri hem ilçemizde ki hastalara hem de Türkiye genelinde bu hastalık ile mücadele eden hastalarımız içinde değerlendireceklerini” bildirdi.

Ülkemizde kan bağışı kampanyaları artık çok yaygındır ve klasiktir. Fakat kök hücre bağışı için aynı şeyi söyleyemeyiz. Ancak yürütülen çalışmalar ile beraber artık bu konuda da adımlar attıklarını ifade eden Başkan Atay, ülkemiz adına önemli bir   gelişmedir ifadelerini aktardı.

 

lösemi kızılay kan Balıkesir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu