Şu durumda bedelli askerlik yok!

Bedellik askerlik ile ilgili kafalarda ki soru işaretlerine Nurettin Canikli’ den açıklama geldi.

Şu durumda bedelli askerlik yok!
Şu durumda bedelli askerlik yok! Beyza
Bu içerik 369 kez okundu.

Bedelli askerlik ile ilgili söylentilere değinen Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, “Şu durumda bedelli askerlik gündemimizde yok. Şu an ciddi anlamda emek isteyen bir mücadele yürütülüyor ve bu durumda bedelli askerlik uygulamasını devreye sokmak çok yanlış olur” ifadelerini aktardı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli açıklamalarının devamında da, “Elbette 10 yıl sonrası için herhangi bir şey söylenilemez, aynı şekilde 5 yıl sonrası içinde. Fakat daha anlaşılır olabilmek adına şunu belirtmek isterim ki; şu an öngörülebilir bir zaman diliminde yani hemen şu an itibari ile içinde bulunulan durum da ve ilerleyen zaman  içerisinde böyle bir uygulama çıkmayacaktır” açıklamalarında bulundu.

Nurettin Canikli, “Milletimiz de şu durumda bizleri anlayış ile karşılayacağına inanıyorum. Milli Mücadele dönemlerinden itibaren devletin orduya ihtiyacı hep olmuştur. Şu an da bizim için bu durum çok önemlidir. Birlik ve beraberliğin çok önemli olduğu bu günlerde herkes elinden geleni yapmalıdır” ifadelerini de ekledi.

Milli Savunma Bakanı Canikli açıklamalarını sürdürdü; Bedelsiz tabanca tahsilatı ile ilgili yürütülen çalışmamızın içeriğinden de sizlere bahsedecek olursak; “Erbaşlarımıza tabanca satın alma hakkının verilmesi ile birlikte yapılan düzenlemenin son günlerde Hükümetten gelen açıklamalar doğrultusunda çıkmaya hazırlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile artık yasalaşacağını ve uzman erbaşlar ile ilgili bu bedelsiz tabanca tahsilatında ki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi. 

bedelli askerlik Nurettin Canikli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu