Bakanlıktan önemli dolandırıcılık uyarısı geldi

Bakanlık, dolandırıcıların Bakan Arslan adına para istediğini ve vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Bakanlıktan önemli dolandırıcılık uyarısı geldi
Bakanlıktan önemli dolandırıcılık uyarısı geldi Beyza
Bu içerik 397 kez okundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gelen uyarılara göre, dolandırıcıların Ulaştırma ve Denizcilik, Haberleşme Bakanı Arslan’nın adı kullanılarak para istediğini ve bu para isteyen dolandırıcılara vatandaşların kesinlikle itibar etmemesi gerektiğini ve böyle bir durum karşısında da hemen telefonla gerekli mercilerin aranması gerektiğini belirtti.

Bazı gelen ihbarlara göre dolandırıcılar bu sefer Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’nın adı kullanarak para isteme yoluna başvurdukları belirtildi. Bu yolla bir çok vatandaşı dolandırmaya çalışan dolandırıcılara kesinlikle vatandaşların itibar etmemesi gerektiğinden de bahsetti.  Bakanlığa gelen ihbarlarda bazı kurum kuruluş özel sektör ve şahıslardan Bakan Ahmet Arslan’nın adı kullanılarak dolandırıcılık yapmak istediklerini belirttiler.

Bakanlıktan gelen açıklamada şu detaylar önemli olarak görüldü. “ Hiçbir şekilde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan adına ve aynı zamanda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adına gelen para isteme taleplerine kesinlikle itibar etmeyiniz. Böyle bir talebin gelmesi halinde hemen gerekli merciilere ulaşarak bu kişileri şikayet etmeniz önemlidir. Bu kişilerin sizlere söylemiş olduğu hiçbir cümleye inanmayınız. Bahsi geçilen bu dolandırıcıların daha önce böyle vakalara sebep olduğundan haklarında yakalama kararları çıkartılmıştır. Aynı zamanda bu kişilerin bir an önce yakalanması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak elimizden gelen her şeyi yapmaktayız”  sözlerini kullandılar.

Dolandırıcılık İhbar Ulaştırma Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu