İstanbul’da bazı sokak adları değiştirildi

İstanbul’da bulunan bazı sokakların isimlerin verilen kararla değiştirildi.

İstanbul’da bazı sokak adları değiştirildi
İstanbul’da bazı sokak adları değiştirildi Beyza
Bu içerik 1772 kez okundu.

 İstanbul’da bulunan bazı sokak isimlerinin değiştirilme kararını İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi verdi. Verilen karar neticesinde bazı sokak isimleri değiştirildi. Bu açıdan vatandaşların dikkatli olmaları uyarısı da yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından verilen kararla İstanbul’da yer alan bazı sokak isimlerinin oldukça gülünç ve aynı zamanda da ahlaka aykırı olduğu savunuldu. Bu yüzden bu sokak isimlerinin isimlerinin değiştirilme kararı verildi. Kararla birlikte toplam 192 tane sokağın ismi tamamıyla değiştirilecek.

Yapılan toplantı da paralel ve gülen adının geçtiği sokaklarla birlikte özellikle de gülünç ve ahlaka aykırı olduğu düşünülen toplamda 192 sokak tespit edildi. Tespit edilen bu sokakların adlarının değiştirilmesine de karar verildi.

Belirlenen sokak adlarının değiştirilme kararına AKP, CHP ve MHP partilerinin üyeleri olumlu olarak yanıt verdiler. Gülen caddesi Şehit Ömer Halis Demir caddesi olarak değiştirildi.

Ayrıca bulunan 25 ayrı sokak isimlerinde Gülen yazıyordu. Kararla birlikte bu Gülen sokaklar da "Şehit Polis Erdem Özçelik",  "Şehit İhsan Yıldız", "Jandarma Er Ferit Demir", "Diriliş", "Gökırmak gibi isimleri aldılar.

Bununla birlikte Sızıntı, Samanyolu, Zaman, Cihan, Hizmet, Himmet, Dumanlı gibi FETÖ’yü çağrıştıran bazı sokak isimlerinin de kararla değiştirilmesine karar verildi. Bunun yanı sıra Kandil ve Güvenkandili gibi PKK’yı anımsatan sokak isimleri de değiştirildi.

Ahlaka aykırı olduğu düşünülen bazı sokak adları ise şöyle: "Yuvarlak", "Torbacılar", "Fak", "Zenne", "Topel",  "Bayırgülü"

Sokak Yasaklı FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu