THY İtalya seferlerine iptal kararı verdi

THY yarın yapacağı bazı İtalya seferlerini iptal ettiğini belirtti.

THY İtalya seferlerine iptal kararı verdi
THY İtalya seferlerine iptal kararı verdi Beyza
Bu içerik 662 kez okundu.

Türk Hava Yolları İtalya’da yapılan bazı eylemler ve ülkedeki grev hareketliliğinden dolayı yarın İtalya’ya düzenleyeceği bazı uçak seferlerini iptal ettiğini duyurdu.

Ayrıca Türk Hava Yolları yaptığı bu iptal gerekçesinde karşılıklı olduğunu vurguladı. Karşılıklı olarak yarın yapılacak protestodan dolayı Roma ve Milano’ya gerçekleştirilecek bazı seferler iptal edildiğini duyurdu.

İtalya’da özellikle de hava trafik görevlileri ve yer hizmet görevlileri yarın protesto yapmayı planlıyor. Bu görevlilerin yarın yapacakları protesto gösterilerinden dolayı da ülkede bazı havalimanlarında yoğun bir şekilde aksamalar meydana gelecek. Bu aksama ihtimalleri ve hava trafik görevlileri de dahil olmak üzere hizmet görevlilerin yapacağı bu protesto gösterileri için Türk Hava Yolları temkinli davranarak yarın Roma  ve Milano uçak seferlerinin bazılarını karşılıklı olarak iptal ettiğini resmi bir şekilde duyurdu.

Türk Hava Yollarından gelen açıklamalarda ise şu önemli detaylar yer alıyor. Türk Hava Yolları Basın Müşavirliğinin yapmış olduğu açıklamada İtalya’da yaşanan grev hareketliliğine yarın hava trafik görevlileri ile yer hizmet görevlilerin yapacağı grevler de eklendiğini belirtti. Bu grev nedeniyle uçuşlarda aksaklıklar meydana gelmesini istemeyeceği için THY 15 Aralık Cuma günü olacak olan TK 1865 nolu sefer ile karşılıklı olarak düzenlenecek olan TK 1895 sefer sayılı uçuşların iptal edilmesine karar verdiğini açıkladı.

Bu verilen kararda Roma ve Milano’ya gidecek olan bazı uçuş seferleri iptal edildiği bu yüzden uçuştan önce kontrol edilmesi gerektiğini belirtti.  

İtalya Grev Uçuş İptal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu