Safra kesesi taşları doktorları şoke etti

Denizli’de yaşayan bir kadından çıkan safra kesesi taşları doktorları şoke etti.

Safra kesesi taşları doktorları şoke etti
Safra kesesi taşları doktorları şoke etti Beyza
Bu içerik 965 kez okundu.

Olay Denizli’de meydana geldi. Denizli’nin Sarayköy ilçesinde bir kadın karın ağrısı şikayetiyle birlikte doktora başvurdu. Kadın ağrılarında aynı zamanda bulantı, kusma ve oldukça yoğun bir karın ağrısı olduğunu da belirtti. Hastaneye gelen kadın önce bir muayeneye alındı daha sonrada safra kesesinden taşlar çıkartıldı. Kadının karnından çıkan taşlar ise insanları ve doktorları şoke etti.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Adıbelli taşlar hakkında konuştu. “ Taşlar oldukça enteresan gözüküyorlardı. Aynı zamanda en büyüğü 20 milimetre büyüklüğünde toplamda 34 taş çıkartıldı. Bu taşların görüntüsü ise sanki mücevherleri andırıyordu. Oldukça parıltılı ve ilginç taşlardı. Bu açıdan oldukça ilgimizi çekti. Bütün doktorlar çıkan taşlara oldukça şaşırdık” dedi.

Karnından safra kesesi taşları çıkartılan kadının şuanlık sağlık durumunun gayet iyi olduğu belirtildi. Kadında herhangi bir sorunun olmadığı ama hastaneye gelirken oldukça problemler çektiği söylendi. 69 yaşındaki kadın önce ağır bir karın ağrısı şikayeti olduğunu daha sonra da kusmaların başladığını belirtti. Midesindeki bulantı kusma şikayetlerinin ardından dayanamayıp, hastaneye gelen kadını doktorlar öncelikle muayeneye aldılar. Daha sonra da kadının karnında safra kesesi taşları olduğunu ve cerrahi bir müdehalenin gerçekleşmesi gerektiğini belirttiler.

Daha sonra çıkan taşlar ise doktorların bir hayli ilgisini çekti. Ayrıca Cerrahi Uzmanı konuşmalarında safra kesesinin önemli olduğunu böyle şikayeti olan hastaların mutlaka doktorlara başvurması gerektiğinden bahsetti.  

safra kesesi Denizli Cerrahi uzmanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu