Kılıçdaroğlu İnegöl için 82. İlimiz olsun dedi

Kemal Kılıçdaroğlu İnegöl için 82. İl olma teklifini TBMM’ye sundu.

Kılıçdaroğlu İnegöl için 82. İlimiz olsun dedi
Kılıçdaroğlu İnegöl için 82. İlimiz olsun dedi Beyza
Bu içerik 378 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İnegöl’ün 82. İlimiz olması için Türkiye Büyük Millet Meclisine kanun tasarısını sundu. Teklif eğer TBMM tarafından kabul edilirse bir çok ürünüyle ünlü Bursa’nın İnegöl ilçesi il olarak kabul edilecek.

Bursa’nın İnegöl ilçesi gerek yemekleriyle gerekse mobil sanayisiyle oldukça ünlü bir ilçe. Oylat kaplıcalarıyla birlikte turist çeken önemli bir ilçe konumuna geldi.

Nüfus yoğunluğu bakımından da şu anda İnegöl ilçesinde 255 bin kişi yaşıyor. İnegöl’ün il olması için TBMM ‘ne sunulan teklifte, yeni il olacak İnegöl’e Kütahya’nın Domaniç, Bursa’nın Keleş, Kurşunlu, Yenice ve Kemalpaşa ilçeleri de bu ilin içerisine dahil olacak.

Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz yıl İnegöl’ü ziyaret etmişti. İnegöl’e gittiği zamanda burada bulunan esnaflarla ve birçok sanayicilerle görüşmüştü. Bu görüşme üzerine burada bulunan esnaf ve sanayicilere de söz vermişti. İnegöl’ün il olması için gereken bütün çabayı sarf edeceğini belirtmişti. İnegöl’ün il olması teklifinde gerekli imzalar atıldı. Bu teklifin ilk imzasını ise Kemal Kılıçdaroğlu attı. Teklifte ayrıca 16 büyük sanayi merkezi belirtildi. İnegöl’ün tam bir sanayi merkezi olduğu konusuna değinildi. İnegöl’ün 82. İl olmasıyla birlikte bölgede bulunan, idari, ekonomik, kültürel nedenlerden dolayı bölge halkının zenginleşeceğinden bahsedildi.  İnegöl’ün il olmasının, İnegöl’e katkısının yanı sıra da ülkemize de katkısı olacağını belirten Kemal Kılıçdaroğlu teklifini meclise sundu.

il TBMM Teklif Tasarısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu