Kredi kartı kullanıcılarına dikkat

Tüketiciler Derneği, (TÜDER) kredi kartları ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Kredi kartı kullanıcılarına dikkat
Kredi kartı kullanıcılarına dikkat Beyza
Bu içerik 2093 kez okundu.

Tüketiciler Derneği (TÜDER)Başkanı Levent Küçük’ ün yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda bankalar kişilerin alışverişe yönelimlerini arttırmak amacıyla “para puan” ve bir takım promosyonlar gerçekleştirdiklerini açıkladı. Günümüzde hemen hemen her bankanın bu uygulamayı gerçekleştirdiğini bildirdi. Fakat tüketicinin şunu unutmaması gerekir ki kredi kartlarına yüklenen bu promosyonların geneli bankalar tarafından senenin sonunda silinebilme ihtimalinin olduğunu aktardı.

Tüketiciler Derneği(TÜDER) Levent Küçük, “kredi kartlarına ya da mağazaların vermiş oldukları kartlara yapılan alışverişler sonrasında para puanlar yüklenmekte Yıl bitiminde de bankalar ya da mağazalar bu puanları silebiliyor. Bu yüzden tüketiciler yüklenen bu promosyon ya da para puanlarını yıl sonu yaklaştığı zaman kontrol edip kullanmaları gerebilir” açıklamalarında bulundu.

Tüketicinin ilk olarak yapması gereken şey kartlarını kontrol etmeleridir. Daha sonra kartı veren banka ya da mağaza ile görüşüp, para puanlarının yıl  sonunda  silinip, silinmeyeceğini ya da bir sonra ki yıla aktarılacak mı diye bilmeleri gerekir.

Tüketicilerin yıl boyunca kazandıkları kartlarda ki  bu birikmiş puan haklarının sene sonunda silinebilme ihtimalinin olduğunu bilen banka ya da mağazalar kart sahiplerini telefonla arayarak, e posta  ya da sms ile bilgilendirmeleri gerekir.

Kimi tüketiciler bu puanları unutup mağdur olabilirler. Bu noktada devreye banka ya da mağaza girmeli ve tüketicinin  mağdur olmamaları ve memnuniyetleri  için bankaların ya da mağazaların bu uygulamayı hayata geçirmeleri gerekir. 

kredi kartı tüketici TÜDER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu